Oczyszczalnie biologiczne

Filter Products Showing all 15 results
Sort By
Price
Categories
Filter selected
 • Oczyszczalnia biologiczna silverFLOW SBR 4

  Oczyszczalnia biologiczna silverFLOW SBR

  7 899 10 999 
 • Promocja Zestaw Retrofit Zestaw do modernizacji szamba na oczyszczalnię biologiczną - Retrofit

  Zestaw do modernizacji szamba jednokomorowego i dwukomorowego na oczyszczalnię biologiczną – Retrofit

  8 589 10 399 
 • Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow płaska

  13 199 15 799 
 • Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow P z zestawem poletko

  8 439 12 669 
 • Promocja Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow dla 5 osób Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow

  Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow

  12 899 22 299 
 • Oczyszczalnia biologiczna VH4L

  6 999 
 • Oczyszczalnia biologiczna VH6P

  8 499 
 • Oczyszczalnia biologiczna SBR Soft

  7 999 9 899 
 • Oczyszczalnia biologiczna Bio Duo Hybryda

  9 499 15 999 
 • oczyszczalnia biologiczna BioFicient

  Oczyszczalnia biologiczna BioFicient

  13 869 15 849 
 • Oczyszczalnia biologiczna Biotech 3300

  Oczyszczalnia biologiczna Biotech

  9 299 14 299 
 • Oczyszczalnia biologiczna SBR Primo Wiro

  17 299 19 299 
 • oczyszczalnia biologiczna biodisc ba 6

  Oczyszczalnia biologiczna Biodisc BA 6

  26 299 
 • oczyszczalnia biologiczna BioDisc BB 12

  Oczyszczalnia biologiczna Biodisc BB 12

  31 099 
 • Neutralizator kondensatu z pieca gazowego

  Neutralizator kondensatu z pieca gazowego

  669 

Oczyszczalnie biologiczne

Ekologiczne oczyszczalnie biologiczne to nowoczesny sposób na neutralizację ścieków bytowych, pochodzących z gospodarstw domowych. Ich ogromną zaletą jest brak przykrych zapachów, gdyż ścieki nie ulegają procesowi gnicia. Niektórzy producenci zalecają stosować biopreparaty na bazie bakterii tlenowych, wspomagające działanie oczyszczalni. Należy również oczyszczać zbiornik z osadu ściekowego. W zależności od modelu, oczyszczanie należy przeprowadzić w miarę potrzeb, w okresie od 1 do 3 lat.
Rozważasz instalację oczyszczalni biologicznej, ale na swojej posesji posiadasz już zamontowane szambo lub oczyszczalnię drenażową? Nie musisz wymieniać całości! Wystarczy, że zdecydujesz się na zestaw do modernizacji szamba. Jego elementy zamontujesz w starym zbiorniku. W ten sposób bez problemu przekształcisz go w nowoczesną, bezzapachową oczyszczalnię biologiczną potwierdzoną atestami.

Oczyszczalnie z osadem czynnym

Zbiorniki oczyszczalni biologicznych z osadem czynnym najczęściej dzielą się na trzy komory. Pierwsza pełni rolę osadnika wstępnego, gdzie następuje mechaniczne oddzielanie zanieczyszczeń. W drugiej zachodzi proces napowietrzania, zaś w trzeciej znajduje się osadnik wtórny. Ścieki podczyszczone i ustabilizowane w osadniku wstępnym są cyklicznie, porcjami podawane do komory napowietrzania. Warunki pracy zmieniają się okresowo, aby wykorzystać różne procesy oczyszczania biochemicznego i poprawić efektywność oczyszczania. Trzy fazy mogą zachodzić w dwóch lub trzech niezależnych zbiornikach. W oczyszczalni zachodzi recyrkulacja. Jest to proces przepływania osadu z dna osadnika wtórnego na początek systemu oczyszczania, czyli do osadnika wstępnego. Dzięki procesom, które tu zachodzą, część wracającego osadu może rozłożyć się. Resztę okresowo usuwa się z oczyszczalni.

Oczyszczalnia SBR Primo
Oczyszczalnia SBR Primo

Mikroorganizmy w oczyszczalni biologicznej

Mikroorganizmy rozkładające ścieki należy dobrze wymieszać ze ściekami. Zadanie to spełnia urządzenie napowietrzające, którego dodatkowym zadaniem jest dostawa tlenu. Kłaczki, czyli pływające grupy mikroorganizmów, unoszą się na ściekach i łatwo przenoszą się do kolejnych komór. W osadniku wtórnym następuje proces sedymentacji, czyli osadzania na dnie. Kłaczki niedotlenione opadają na dno, po czym trafiają do osadnika wtórnego w postaci osadu nadmiernego, który przepływa do osadnika wstępnego.
Oczyszczalnia oparta na osadzie czynnym jest wrażliwa na wahania w dopływie ścieków, powodowanych również przerwami w dostawie energii. Powoduje to obumieranie osadu, tak więc po przerwie należy zaszczepić go od nowa.

Oczyszczalnie ze złożem biologicznym

Złoża biologiczne w postaci złóż zanurzonych: tarczowych lub zraszanych, są coraz bardziej rozpowszechnione jako uzupełnienie osadu czynnego. To technologie bardzo stabilne i odporne na zmiany jakościowe, ilościowe i temperaturowe dopływających ścieków. Złoża są w znacznym stopniu zanurzone w ściekach, którym zapewnia się odpowiedni przepływ, aby cały czas kontaktowały się z błoną biologiczną. Efekt ten można uzyskać dzięki tarczom i dyskom, które, obracając się ze stałą prędkością, zapewniają równomierny dopływ ścieków i dostawę tlenu. Zachodzi tu biologiczna neutralizacja zanieczyszczeń. Złoża są w ciągłym ruchu, dzięki czemu nie zarastają i nie wymagają okresowego czyszczenia. System oczyszczalni ze złożem biologicznym nie wymaga stosowania dodatkowych biopreparatów.
Oczyszczone ścieki można odprowadzać do gruntu, wód powierzchniowych i urządzeń wodnych.

Oczyszczalnia Biodisc
Oczyszczalnia Biodisc