Biopreparaty

Filter Products Showing all 11 results
Sort By
Price
Categories
Filter selected

Biopreparaty

Preparaty mikrobiologiczne, powszechnie znane jako biopreparaty, to nic innego jak środki, których działanie opiera się na naturalnych enzymach i bakteriach. Zazwyczaj stosuje się je w przydomowych oczyszczalniach ścieków, aby zapewnić prawidłowy rozkład materii organicznej oraz zachować równowagę flory bakteryjnej. Dodatkowo, utylizują środki niebezpieczne dla środowiska, zawarte w różnych detergentach. To właśnie popularne środki czystości wprowadzają wiele szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Dlatego też, z troski o naszą planetę, warto wymienić je na bardziej ekologiczne produkty.

Biopreparaty do oczyszczalni

Założenie przydomowej oczyszczalni ścieków jest świetną decyzją, gdyż jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Co więcej jej eksploatacja nie pochłania wiele czasu oraz nie wymaga dużych nakładów pracy. Jednakże raz na jakiś czas należy zastosować profesjonalne biopreparaty do oczyszczalni, aby wszystko działało w prawidłowy sposób. Na sam początek należy zaaplikować specjalne bakterie na start. W przypadku modelu biologicznego należy wybrać produkt przeznaczony do tego typu oczyszczalni. Ten produkt należy stosować także po każdorazowym opróżnieniu zbiornika, aby odbudować florę bakteryjną. Nie należy pomijać regularnego aplikowania bakterii do szamba. Oczywiście, istnieją również osobne bakterie do oczyszczalni tlenowych.
Na specjalną uwagę zasługują oczyszczalnie drenażowe, oparte na systemie rozsączającym. Należy je regularnie odkamieniać. Do tego celu służy specjalny preparat do udrażniania drenażu.

Ekologiczne środki do domu

Biopreparaty to środki przeznaczone nie tylko do oczyszczalni. Istnieje także szereg produktów przeznaczonych do domu. Dla ogrodników z pewnością przyda się specjalistyczny preparat, który służy do przyspieszania procesów fermentacyjnych przy produkcji kompostów, bez konieczności ponownego mieszania pryzmy kompostowej. To świetny sposób na zaoszczędzenie sobie pracy!
Osobom, którym zależy na ochronie środowiska z pewnością przypadną do gustu ekologiczne środki czystości. Łagodny płyn do WC nie tylko świetnie czyści i usuwa kamień, ale także nie niszczy pożytecznych bakterii żyjących w instalacjach kanalizacyjnych. Równie wartościowym produktem są ekologiczne tabletki do zmywarki. To świetny produkt szczególnie dla posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków, gdyż wpływa na zdecydowaną poprawę warunków eksploatacji instalacji kanalizacyjnych (efekt oczyszczania) i drenaży rozsączających (efekt udrożniania). Jak widzisz, ekologia może być prosta!