Zbiorniki

Zbiorniki

W naszej ofercie dostępnych jest wiele zbiorników, wykonanych z różnych materiałów oraz o szerokim wachlarzu zastosowań. Bardzo popularne są modele wykonane z tworzywa sztucznego, które służą do gromadzenia i przechowywanie wody pitnej, nieczystości oraz wody opadowej. To ostatnie zagadnienie jest niezwykle ważne, szczególnie w dobie coraz częstszych susz. Jest to na tyle istotne, że przeznaczyliśmy osobny dział w naszym sklepie na zbiorniki do zbierania deszczówki. Z pewnością odnajdziesz tam idealny model naziemny, podziemny lub ozdobny.
Wszystkie oferowane zbiorniki, zarówno polietylenowe, jaki i elastyczne to w pełni szczelne modele, wykonane bez łączeń, szwów czy zgrzewów. Zastosowane materiały są wytrzymałe i trwałe, odporne na działanie promieni UV. Co więcej, nie wchodzą w reakcje ani z gruntem, ani z przechowywaną cieczą. To lekkie i łatwe w montażu produkty.

Przechowywanie wody pitnej

Higieniczne przechowywanie wody nadającej się do spożycia jest niezbędne w wielu miejscach, takich jak szpitale, hospicja czy domy opieki. Naziemne zbiorniki, przeznaczone do higienicznego gromadzenia wody pitnej, dostępne są w zróżnicowanych pojemności: od 50 do 10000 litrów. Każdy z nich posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Dlatego też możesz być pewien, że wybierasz bezpieczny, certyfikowany produkt. Polietylenowe zbiorniki na wodę pitną przydadzą się także w miejscach, gdzie występują okresowe niedobory wody wodociągowej. To przydatne rozwiązanie szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości. W gospodarstwach domowych odległych od większych ośrodków warto zaopatrzyć się w niewielki zbiornik, aby w razie jakichkolwiek utrudnień mieć stały dostęp do zapasu wody do picia. Zebrane i przechowywane w zbiorniku zasoby mogą posłużyć również jako alternatywne źródło wody w celach rolniczych. W przypadku przerw w dostawach wody zgromadzony zapas może posłużyć również do pojenia zwierząt.

Zbiorniki na szambo

Funkcjonalne zbiorniki na szambo służą do magazynowania ścieków głównie z gospodarstw domowych. Zazwyczaj korzysta się z nich gdy nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej lub nie udało się uzyskać pozwolenia na budowę oczyszczalni. To podziemne, bezodpływowe modele. Zbiorniki na ścieki wykonane z polietylenu często określa się również jako szamba plastikowe. Posiadają wiele zalet: po pierwsze, są lekkie i łatwe w instalacji. Ze względu na to, iż zbiorniki na szambo z tworzywa wykonuje się metodą formowania rotacyjnego, są niesamowicie szczelne, a przez to bardziej ekologiczne. To monolityczne modele, nieposiadające żadnych zgrzewów czy łączeń. Dlatego też, wybierając szamba z plastiku, możesz być pewien, że nieczystości nie przedostają się do gruntu. Zbiorniki na szambo dostępne są w zróżnicowanych pojemnościach. Z tego powodu sprawdzą się nie tylko przy domach jednorodzinnych, ale także na działkach czy przy domkach letniskowych. Jeżeli nie przebywamy tam przez cały rok, nie musimy ponosić kosztów regularnego opróżniania zbiornika. Dla 4-5 osobowej rodziny przy założeniu wywozu całości szamba raz w miesiącu i średnim zużyciu wody na osobę dziennie 100-150 L najlepsza pojemność to 10 m³. Proszę zapoznać się z naszym zbiornikiem Jumbotank. Pojemności wybierane na ogródki działkowe lub do domku letniskowego to między 2000 L a 4000 L.

Cysterny samonośne

Bardzo nowoczesnym i wygodnym typem zbiorników są modele elastyczne. Są to modele, które cechuje najbardziej ekonomiczne składowanie oraz niewielka waga. Co więcej, po opróżnieniu z łatwością zmienisz ich lokalizację. Jednocześnie są bardzo łatwe w instalacji oraz odporne na rozciąganie. Dodatkowo, są odporne nie tylko na zmiany temperatury i zjawiska atmosferyczne, ale także na uszkodzenia mechaniczne. Są szczelne oraz nie ulegają wpływom fermentujących cieczy, a także nie przepuszczają nieprzyjemnych zapachów. Kolejną zaletą zbiorników elastycznych jest ich szybki i nieskomplikowany montaż, który nie wymaga prac przygotowawczych.
Należy jednak pamiętać, aby układać je na równym, stabilnym i poziomym podłożu. Nadają się do przechowywania zarówno ścieków bytowych, jak i wody deszczowej.