Ozdobne zbiorniki na deszczówkę

Filtruj produkty
Filter Products Showing all 13 results
Sort By
Price
Categories
Filter selected

Ozdobne zbiorniki na deszczówkę

Piękny wygląd działki lub ogrodu jest ważny dla wielu z nas. Troszczymy się o to, aby wszystkie znajdujące się w nim elementy wyglądały pięknie i spójnie. Z drugiej zaś strony zależy nam na tym, aby wprowadzać jak najwięcej praktycznych i wygodnych rozwiązań. Idealnym połączeniem tych cech są nasze ozdobne zbiorniki na deszczówkę. Dostępne są w ciekawych, zróżnicowanych pojemnościach, kształtach i kolorach, aby pasować do każdego ogrodu. Jednocześnie pozwalają zawsze mieć zapas wody pod ręką. Niektóre zostały wyposażone w praktyczny kranik, ułatwiający pobór wody. Wystarczy zbieracz wody umieścić pod rynną, aby swobodnie korzystać ze zmagazynowanej wody opadowej. Z pewnością zbiorniki ozdobne świetnie odnajdą się również w Twoim ogrodzie!

Płynące korzyści

Pamiętaj, że użytkowanie zbiornika na wodę deszczową jest korzystne zarówno dla nas, jak i dla środowiska! Co my możemy na tym zyskać? Przede wszystkim – dużą oszczędność pieniędzy. Wykorzystując wodę deszczową do podlewania grządek i rabat, znacznie ograniczasz wydatki na rachunki za wodę. Co więcej, zawsze masz pod ręką zapas na wypadek suszy lub długiego okresu bez opadów. Wodę deszczową możesz wykorzystać nie tylko w ogrodzie, ale także do prac porządkowych jak mycie samochodu, okien lub tarasu. Środowisko naturalne zyskuje na retencji przydomowej jeszcze więcej! Przede wszystkim, zbierając deszczówkę, ograniczasz zużywanie kurczących się zasobów wody pitnej. Po drugie, podlewając trawnik lub grządki wodą opadową, zatrzymujesz ją w glebie, wspierając naturalny obieg wody. Także rośliny “wolą” być podlewane wodą deszczową niż z kranu, ponieważ jest ona bardziej miękka niż ta z wodociągu. Jak widzisz, instalacja przechwytująca deszczówkę ma same zalety!

Ogrodowe zbiorniki na wodę deszczową

Boisz się, że postawienie zbiornika do zbierania opadów oszpeci Twój wypielęgnowany ogród lub zaburzy jego harmonijny wygląd? Nic bardziej mylnego! Dostępne modele dekoracyjne są tak zróżnicowane, że z pewnością znajdziesz idealnie pasujący do stylu twojej działki. Jeżeli jesteś posiadaczem nowoczesnego ogrodu, świetnie sprawdzi się tam przyścienny model Noblesse, czyli minimalistyczny zbiornik o prostej formie z dodatkową donicą na górze. A może posiadasz tradycyjny ogród z drewnianymi elementami małej architektury? W takim miejscu najlepiej odnajdzie się klasyczna beczka na deszczówkę z materiału imitującego drewno. Jeżeli urządzasz swoją działkę w stylu śródziemnomorskim, świetnie wpasuje się tam ozdobny zbiornik na deszczówkę Amfora.
Dla posiadaczy dużych ogrodów oraz dla osób,które nie chcą nosić konewek spod zbiornika do ogrodu, szczególnie polecamy popularne punkty poboru wody. Możesz zamontować go w dowolnym punkcie działki, aby zawsze mieć pod ręką wodę do podlewania roślin.

Chcesz wybrać odpowiedni zbiornik na deszczówkę? Skorzystaj z formularza doboru urządzenia.