Zbiornik na szambo 10000L Jumbotank

9 099 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

 • zbiornik podziemny i naziemny – wolnostojący
 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa

Produkt jest dostępny

Sprawdź koszty dostawy
Pojemność [L]: 10000
SprzedaneSprzedanych: 38 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now

Product details

ZBIORNIK NA SZAMBO JUMBOTANK 10000L

Jumbotank to zbiornik, który z uwagi na swoje gabaryty oraz sposób wykonania może mieć wiele zastosowań. Jest to zbiornik podziemny i naziemny – wolnostojący. Zazwyczaj służy do gromadzenia nieczystości pochodzących z gospodarstw domowych.  Pojemność 10000L wystarcza dla 5-osobowej rodziny przy opróżnianiu zbiornika średnio raz w miesiącu. Do zadań eksploatacyjnych związanych ze zbiornikiem należy kontrola poziomu ścieków, która może odbywać się wizualnie lub za pomocą pływaka. W momencie, gdy zbiornik napełni się ściekami, należy wezwać wóz asenizacyjny, który następnie wywiezie ścieki na pobliską oczyszczalnię. Co więcej, zbiornik na szambo 10000L charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na warunki zewnętrzne. Dlatego też można stosować go również jako model naziemny.

Model o pojemności 10000L to monolityczny, jednokomorowy zbiornik, który wykonywany jest z wysokiej jakości polietylenu. Ścianki mają grubość około 10 mm oraz są ożebrowane, dzięki czemu zyskuje ochronę przed zgnieceniem oraz stabilizację w gruncie. Zbiornik posiada następujące wymiary: wysokość – 2 600 mm, szerokość – 2 400 mm oraz długość 3 050 mm. Ponadto, w górnej części posiada specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie pod montaż rur dopływowych oraz odpływowych. W zbiorniku można wykonać wlot i wylot o średnicy do 600mm.Dodatkowo, można wyposażyć go w nadbudowę, która daje możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Nadbudowa ta posiada średnicę 700 mm oraz wysokość 520 mm.

Montaż zbiornika

Montaż zbiornika należy wykonać zgodnie z zaleceniami zawartymi w książce użytkownika. Wykop pod zbiornik powinien mieć wymiary większe o ok. 1 m od wymiarów zbiornika. Dno wykopu należy wypoziomować, a następnie wykonać podsypkę pod zbiornik o warstwie ok. 30 cm. Podsypka powinna być wykonana z mieszaniny piasku z cementem w proporcji: 100 kg cementu na 1 m³ piasku. Zbiornik należy obsypać płukanym żwirem o frakcji 16-32 mm. Ważne jest, aby podczas montażu zbiornik zalewać stopniowo wodą. Wierzchnia warstwa wykopu może być zasypana gruntem rodzimym. Jeżeli jednak zbiornik będzie posadowiony w miejscach, w których istnieje możliwość występowania wód gruntowych, należy przy montażu wykonać drenaż odwadniający. Przy głębszym zakopaniu niż 80cm należy wykonać płytę odciążającą.

Pamiętaj, że każdy ze zbiorników na ścieki powinien mieć wykonane odpowietrzenie. Zazwyczaj jest to odpowietrzenie wysokie w budynku. Jeżeli jednak budynek nie posiada go, należy wykonać go poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, który umożliwi wykonanie odpowietrzenia wysokiego.

Co więcej, przykręcane pokrywy zbiornika gwarantują bezpieczeństwo przed dostępem osób nieupoważnionych. Ich montaż jest bardzo łatwy, wystarczy nałożyć dodatkową nadbudowę na otwór zbiornika oraz zamontować pokrywę.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Transport

Zapewniamy transport zbiorników do klienta. Jednakże rozładunek towaru leży po stronie zamawiającego. Ponadto, do rozładunku zbiornika konieczna jest koparka lub wózek widłowy.

Jeśli potrzebujesz mniejszego modelu, koniecznie sprawdź zbiornik na szambo 5000L DropWater!

Zbiorniki wytwarzane są w Polsce przez polską firmę z wieloletnim doświadczeniem, która udziela 5-letniej gwarancji.

  Wycena dostawy

  Wypełnij poniższy formularz i wyślij zapytanie o wycenę dostawy. Zwykle odpowiadamy do 2 dni roboczych.  Adres dostawy
  Dane techniczne

  Pojemność [L]

  Pojemność nominalna [l]

  10000

  Wysokość całkowita [mm]

  2600

  Wysokość do wlotu [mm]

  2375

  Szerokość [mm]

  2400

  Długość [mm]

  3050

  Średnica wlotu [mm]

  110/160

  Średnica wylotu [mm]

  110

  Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

  315

  Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

  700

  Waga [kg]

  450

  Może spodoba się również…

  • Pokrywa z punktem poboru wody DropWater

   380 550 
  • pompa-glebinowa-zatapialna-multi-diver-evo-1200 Bestseller

   Pompa zatapialna do zbiorników Multi Diver 1000 EVO

   739 
  • filtr do wody deszczowej Filtr do wody deszczowej

   Filtr do wody deszczowej

   180 
  • nadbudowa do zbiornika jumbotank

   Nadbudowa do zbiornika Jumbotank

   400