Zbiornik na szambo 2500L Bolt

2 565 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • zbiornik podziemny
 • posiada Krajową Ocenę Techniczną i Certyfikat CE
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 2500
SprzedaneSprzedanych: 30 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now

Product details

Zbiornik na szambo 2500L Bolt

Praktyczny zbiornik na szambo 2500L Bolt jest idealnym produktem do magazynowania ścieków pochodzących z budynków jednorodzinnych, a także z domków letniskowych. Na terenach, których nie obejmuje sieć kanalizacyjna dopuszcza się montaż zbiorników bezodpływowych.

Bolt to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Dzięki właściwościom materiału zbiornik cechuje wysoka trwałość i wytrzymałość. Co więcej, jest odporny na działanie substancji chemicznych. Dostęp do zbiornika zapewniają dwa otwory: inspekcyjny znajdujący się ponad otworem wlotowym i eksploatacyjny służący do wypompowania nieczystości ze zbiornika. Ten model charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami – mierzy 1240 mm szerokości oraz 2220 mm długości. Dzięki temu jest łatwy w montażu nawet w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Ponadto, niewielkie gabaryty pozwalają na montaż zbiornika na ogródkach działkowych.

Pokrywy wyposażone w zamki stanowią kolejną zaletę zbiornika, ponieważ zabezpieczają go przed dostępem osób nieupoważnionych. Odpływ ze zbiornika fabrycznie jest zaślepiony.

Do zadań eksploatacyjnych użytkownika należy kontrola poziomu ścieków znajdujących się w zbiornika. Gdy zbiornik całkowicie zapełni się ściekami, należy go opróżnić przy pomocy wozu asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do miejskiej oczyszczalni.

Posadowienie zbiornika

Minimalna, wymagana przez Producenta, projektowa odległość krawędzi wykopu od:

 • granicy działki: 3,0 m
 • ciągu jezdnego: 3,0 m
 • parkingu: 3,0 m
 • obrysu budynku: 3,0 m
 • rury z gazem i wodą: 1,5 m
 • kabli elektrycznych: 0,8 m
 • kabli telekomunikacyjnych: 0,5 m.

Należy pamiętać, że im większa odległość zbiornika od źródła ścieków lub wody deszczowej, tym większe ryzyko oziębienia się cieczy w czasie mrozów, a co za tym idzie, niebezpieczeństwo pojawienia się niedrożności. Odległość większa niż 10 m jest możliwa przy założeniu, że przewód dopływowy zostanie ocieplony, a spadek zwiększony do 3-4%.

Montaż zbiornika

Przed montażem zbiornika sprawdź czy zbiornik nie posiada wad fabrycznych lub uszkodzeń powstałych podczas transportu! W przypadku zauważenia nieprawidłowości skontaktuj się z Producentem, po zakopaniu zbiornika roszczenia gwarancyjne co do uszkodzeń nie będą uwzględniane! Zabrania się zalewania zbiornika przed jego zakopaniem!

 1. Wyznacz miejsce montażu zbiornika według podanych zaleceń.
 2. Wykonaj wykop o wymiarach większych od wymiarów zbiornika, o 50 cm z każdej ze stron. Projektowaną głębokość wykopu powiększ o 20 cm, jest to wysokość warstwy podsypki piaskowo-cementowej, na której zostanie posadowiony zbiornik. Następnie wypoziomuj dno wykopu, pozbądź się ostrych kamieni i innych elementów, które mogłyby podczas montażu uszkodzić zbiornik.
 3. Na dnie wykopu umieść wspomnianą wcześniej warstwę mieszaniny piasku z cementem. Mieszaninę wykonaj w proporcjach 150 kg cementu na 1  piasku.
 4. Na wypoziomowanej warstwie piasku z cementem umieść zbiornik. Upewnij się, że włazy montażowe zabezpieczone są przy pomocy pokryw lub nadstawek. Potem zbiornik wypoziomuj w linii wlot-wylot.
 5. Zbiornik zasypuj mieszaniną piasku z cementem, jak w proporcjach poprzednio, tj. 150 kg cementu na 1 m³ piasku. Co 20 cm zagęszczaj warstwy mieszaniny. Poprawne zagęszczenie warstw ułatwi montaż oraz wzmocni konstrukcję zbiornika po zakopaniu. Warstwy zagęszczaj ręcznie lub przy użyciu wody, nie stosuj zagęszczarek mechanicznych.
 6. Podczas zakopywania zbiornik zalewaj równomiernie wodą. Poziom wody w zbiorniku powinien być wyższy od poziomu mieszaniny piaskowo-cementowej o około 10 cm. Zabrania się przed montażem zbiornika całkowitego jego zalania.
 7. Po osiągnięciu poziomu odpływu ze zbiornika w kanale odpływowym umieść rurę PCV łączącą zbiornik z systemem przelewu awaryjnego. Następnie kontynuuj zasypywanie zbiornika.
 8. Po zasypaniu zbiornika do poziomu włazów, na zbiorniku umieść nadstawki oraz doprowadź do zbiornika kanał dopływowy.
 9. Wierzchnią warstwę ponad zbiornikiem można wykonać z gruntu rodzimego.
 10. Po zakończeniu montażu sprawdź czy pokrywy są przykręcone do zbiornika. Maksymalny poziom zakopania zbiornika to 40 cm, licząc od górnej krawędzi zbiornika (dwie nadstawki). W przypadku montażu zbiornika na większej głębokości, ponad zbiornikiem należy wykonać betonową płytę odciążającą.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną, a także świadectwo jakości.

Jeżeli potrzebujesz mniejszego zbiornika na ścieki, model DropWater 2000L z pewnością Cię zainteresuje!

Dane techniczne

Pojemność [L]

Długość [mm]

2220

Szerokość [mm]

1240

Wysokość całkowita [mm]

1680

Wysokość do wlotu [mm]

1550

Wysokość do wylotu [mm]

1215

Średnica włazów [mm]

440

Waga [kg]

100

Może spodoba się również…

 • Nadbudowa duża Bolt 20

  Nadbudowa duża Bolt 20

  150