Zbiornik na szambo 2000L DropWater

2 499 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 2000
SprzedaneSprzedanych: 46 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Daniel Jewiarz
2024-04-27
bardzo dobry kontakt, profesjonalna obsługa i fachowe konsultacje w temacie zbiorników, polecam!
Andrzej Basik
2024-04-26
Bardzo dobry zbiornik, super obsługa, POLECAM!!
Aleksandra Żełubowska
2023-11-28
Jestem bardzo zadowolona 🙂 Panowie wpadli i w jeden dzień ogarnęli temat. Szybko i konkretnie. Polecam 🙂
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magdalena Sat-Jach
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)

Product details

ZBIORNIK NA SZAMBO 2000L DROPWATER

DropWater to zbiornik na ścieki, który służy do magazynowania ścieków bytowych pochodzących z gospodarstwa domowego. Zastosowanie takiego zbiornika pozwala na rozwiązanie problemu związanego z odprowadzeniem ścieków bytowych na terenach, na których nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Z uwagi na małą pojemność tego modelu, zbiornik na szambo 2000l zazwyczaj montuje się przy budynkach letniskowych. 

Model ten to monolityczny, dwukomorowy zbiornik wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Grubość ścianek wynosi ok. 10 mm. Żebrowana konstrukcja zbiornika zabezpiecza go przed zgnieceniem, a także stabilizuje w gruncie. Dzięki jego niewielkim wymiarom można montować go nawet w ciasnych miejscach. Szerokość zbiornika wynosi 870 mm, natomiast jego długość 2 410 mm. Co więcej, dzięki specjalnie wyprofilowanemu wypłaszczeniu, na którym zaznaczone są otwory do samodzielnego wycięcia, można zdecydować, o jakiej średnicy wykonać wlot do zbiornika. Wlot może mierzyć 110 lub 160 mm średnicy. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w zaślepiony wylot o średnicy 110 mm. Do zbiornika DropWater 2000 L dołączone są uszczelki wlotowe i dopływ fi 160. Podpięcie zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki fi 110 można łatwo podpiąć do wejścia na fi 160.

Zaleca się kontrolę wizualną lub za pomocą pływaka poziomu ścieków w zbiorniku. W momencie całkowitego zapełnienia zbiornika należy opróżnić go, wzywając wóz asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do miejskiej oczyszczalni. 

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 50 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać osadnik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • po osiągnięciu poziomu wypływu ścieków z osadnika, w zbiorniku należ  zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i odpływową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Odpowietrzanie

Przy montażu zbiornika należy pamiętać o wymaganych prawnie odległościach. Wynoszą one 2 m od granicy działki sąsiedniej, natomiast od budynku – 5 m (od ściany bez otworów okiennych i drzwiowych). Dodatkowo, nadbudowy do zbiornika dają możliwość posadowienia go na większej głębokości. Nadstawki dostępne są w dwóch wariantach: o wysokości 20 cm oraz 40, zarówno na otwór o średnicy 315 mm jak i 585 mm. Ich montaż jest bardzo prosty – wystarczy zdjąć pokrywę, nałożyć dodatkową nadbudowę oraz ponownie zamontować pokrywę. Pokrywy przykręca się, co pozwala na zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych.

Zbiornik na nieczystości powinien posiadać odpowietrzenie. Zazwyczaj budynki posiadają odpowietrzenie wysokie kanalizacji, wyprowadzone ponad kalenicę. Jeżeli budynek nie posiada odpowietrzenia, należy je wykonać poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, a następnie poprzez trójnik wykonać odpowietrzenie wysokie.

Zbiornik posiada aktualną Krajową Ocenę Techniczną oraz świadectwo jakości.

Poszukujesz większego zbiornika? W takim razie sprawdź model DropWater 3000L lub też DropWater 4000L!

Zbiorniki objęte są 5-letnią gwarancją, którą zapewnia polski producent działający na rynku od kilkudziesięciu lat.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Pojemność nominalna [l]

2000

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1270

Wysokość do wylotu [mm]

1180

Szerokość [mm]

870

Długość [mm]

2410

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Waga [kg]

100

Może spodoba się również…