Zbiornik na szambo 4000L DropWater

3 599 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 4000
SprzedaneSprzedanych: 89 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

ZBIORNIK NA SZAMBO 4000L DROPWATER

DropWater to produkt którego zadaniem jest magazynowanie ścieków bytowych pochodzących z budynków jednorodzinnych. Tego typu zbiornik na szambo 4000L stosuje się w przypadku, gdy budynek nie posiada możliwości podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Pojemność ta wystarcza dla dwuosobowej rodziny przy opróżnianiu zbiornika około 2 razy w miesiącu.

Model ten to monolityczny, jednokomorowy zbiornik, który wytwarzany jest z wysokiej jakości polietylenu. Posiada ożebrowane ścianki o grubości około 10 mm. Dzięki ożebrowaniu ścianek, zbiornik zyskuje stabilizację w gruncie.  Dodatkowo, żebrowanie stanowi ochronę przed zgnieceniem. Zbiornik mierzy 1 500 mm szerokości oraz 2 400 mm długości. W górnej części produktu znajduje się specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie (wraz z zaznaczonymi miejscami), dzięki któremu można zdecydować, jakiej średnicy wykonać wlot do zbiornika. Dostępne są dwa warianty: wlot średnicy 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik posiada zaślepiony otwór wylotowy o średnicy 110 mm. W zestawie do zbiorników DropWater 4000 L znajdują się uszczelki wlotowe i dopływ fi 160. Podpięcia zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki, mając dopływ do zbiornika, fi 110 łatwo można podpiąć się do wejścia na fi 160.

Podczas eksploatacji zbiornika należy pamiętać o kontroli poziomu ścieków w zbiorniku. Po całkowitym zapełnieniu zbiornika należy go opróżnić, wzywając wóz asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do pobliskiej oczyszczalni ścieków.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 50 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać osadnik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • po osiągnięciu poziomu wypływu ścieków z osadnika, w zbiorniku należ  zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i odpływową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Zabezpieczenie i odpowietrzanie

Zbiornik należy zamontować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podczas montażu należy zachować wymagane odległości wynoszące 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz 5 m od ściany budynku (bez otworów okiennych oraz drzwiowych). Dodatkowo, specjalne nadbudowy umożliwiają posadowienie zbiornika na większej głębokości. Występują w dwóch wersjach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Pasują zarówno na otwór o średnicy 315 (właz rewizyjny), jak i na średnicę 585 mm (właz montażowy). Montaż nadstawek odbywa się w prosty sposób. Polega na zdjęciu pokrywy, nałożeniu dodatkowej nadbudowy, a następnie ponownym zamontowaniu pokrywy.

Co więcej, obie pokrywy zbiornika są przykręcane, dzięki czemu zbiornik zostaje zabezpieczony przed dostępem osób nieupoważnionych.

Zbiorniki, w których magazynowane są ścieki bytowe, powinny posiadać odpowietrzenie. Zazwyczaj budynek, przy którym montowane są zbiorniki, posiada odpowietrzenie wysokie, zlokalizowane wewnątrz budynku. Natomiast w przypadku braku odpowietrzenia, należy je wykonać poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, a następnie poprzez trójnik zamontować odpowietrzenie wysokie.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Poszukujesz małego zbiornika na działkę lub do domku letniskowego? W takim razie DropWater 2000L będzie idealny!

Zbiorniki produkowane są przez polską firmę z długoletnim doświadczeniem, która udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Pojemność nominalna [l]

4000

Wysokość całkowita [mm]

1860

Wysokość do wlotu [mm]

1570

Wysokość do wylotu [mm]

1500

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2400

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Waga [kg]

175

Może spodoba się również…