Zbiornik na szambo 3000L DropWater

2 849 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 3000
SprzedaneSprzedanych: 61 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

ZBIORNIK NA SZAMBO 3000L DROPWATER

Zbiornik na szambo 3000L to model przeznaczony do magazynowania nieczystości, pochodzących z budynków jednorodzinnych. Na obszarach, które nie mają możliwości podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej, pozwala rozwiązać problem z odprowadzeniem ścieków bytowych. Z uwagi na jego niewielką pojemność, wynoszącą 3000 L, zazwyczaj montowany jest głównie przy budynkach letniskowych.

DropWater to zbiornik na ścieki bytowe posiadający dwie komory, wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Grubość ścianek zbiornika wynosi ok. 10 mm, a ich ożebrowanie pozwala na łatwiejszą stabilizację w gruncie. Dodatkowo, zapewnia to ochronę przez zgnieceniem. Co więcej, niewielkie wymiary zbiornika pozwalają na jego montaż w trudno dostępnych miejscach. Jego szerokość wynosi 1 210 mm, natomiast długość – 2 700 mm. Specjalnie przygotowane oraz wyprofilowane wypłaszczenie, z zaznaczonymi miejscami do wykonania otworów, daje możliwość wyboru średnicy rury doprowadzającej ściek do zbiornika. Otwór wlotowy może mierzyć 160 lub 110 mm średnicy. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w zaślepiony wylot o średnicy 110 mm. Do zbiornika DropWater 3000 L dołączone są uszczelki wlotowe i dopływ fi 160. Podpięcie zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki fi 110 można łatwo podpiąć do wejścia na fi 160.

Do zadań eksploatacyjnych użytkownika należy kontrola wizualna lub przy pomocy pływaka poziomu ścieków znajdujących się w zbiornika. Gdy zbiornik całkowicie zapełni się ściekami, należy go opróżnić, wzywając wóz asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do miejskiej oczyszczalni.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu należy wypełnić mieszaniną piasku z cementem w proporcji 50 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać osadnik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • po osiągnięciu poziomu wypływu ścieków z osadnika, w zbiorniku należ  zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i odpływową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Odpowietrzanie

Każdy z montowanych zbiorników na nieczystości ciekłe powinien posiadać odpowietrzenie, zapewniające ochronę przed zatruciem się niebezpiecznymi związkami, które mogą uwalniać się ze zbiornika. W większości budynki posiadają odpowietrzenie wysokiej kanalizacji, wyprowadzone ponad kalenicę. Natomiast w przypadku braku odpowietrzenia, należy je wykonać poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, a następnie poprzez trójnik zamontować odpowietrzenie wysokie.

Ponadto, przy montażu zbiornika należy przestrzegać wymaganych prawem odległości. Należy zachować odległość 2 m od granicy sąsiedniej działki oraz 5 m od ściany budynku, która nie posiada otworów okiennych oraz drzwiowych.

Posadowienie zbiornika na większej głębokości zapewniają dodatkowe nadbudowy, które występują w dwóch konfiguracjach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Dostępne są zarówno na otwór  średnicy 315 mm jak i 585 mm. Dodatkowo, przy zbiorniku możliwy jest montaż nadstawek, który odbywa się w prosty sposób. Polega na zdjęciu pokrywy, nałożeniu dodatkowej nadbudowy, a następnie ponownym zamontowaniu pokrywy. Zaletą pokryw zbiornika jest możliwość ich przykręcenia, co zapewnia zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych.

Zbiornik posiada zarówno aktualną krajową ocenę techniczną, jak i świadectwo jakości.

Potrzebujesz większego zbiornika? Jeżeli tak, model DropWater 5000L będzie dla Ciebie idealny!

Zbiorniki produkowane są przez polską firmę z długoletnim doświadczeniem, która udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Pojemność nominalna [l]

3000

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1240

Wysokość do wylotu [mm]

1180

Szerokość [mm]

1210

Długość [mm]

2700

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Waga [kg]

120

Może spodoba się również…