Osadnik gnilny 3000L OG

2 399 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Podziemny zbiornik do magazynowania ścieków w oczyszczalniach drenażowych

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • zbiornik przepływowy – nie może stać pusty
 • gwarancja 10 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 3000
SprzedaneSprzedanych: 40 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

OSADNIK GNILNY 3000L OG

Osadnik gnilny 3000L OG to podstawowe urządzenie stosowane do drenażowych oczyszczani ścieków. Znajdzie zastosowanie w małych oczyszczalniach do 6 osób. To właśnie w nim zachodzą procesy wstępnego podczyszczania ścieków za pomocą procesów sedymentacji i flotacji. Ścieki zostają wstępnie oczyszczone, a cząstki stałe lżejsze od ścieków wypływają na powierzchnię, tworząc kożuch. Natomiast cząstki cięższe od ścieków odkładają się na dnie osadnika i tworzą osad. Osad ten ulega powolnemu procesowi fermentacji, w czasie której cząstki zanieczyszczeń są rozkładane na substancje rozpuszczalne w wodzie oraz nierozpuszczalne substancje mineralne, które odkładają się na dnie osadnika. Osadnik posiada filtr koszowy, do którego można dokupić puzzolanę.

Montaż zbiornika

Osadnik podłącza się do kanalizacji ścieków bytowych i posadawia w gruncie poza obrębem budynku, w przygotowanym uprzednio wykopie. Zbiornik to model wykonany z polietylenu liniowego, metodą formowania rotacyjnego. Gwarantuje to jego trwałość, wytrzymałość, odporność na ścieki, a także na korozyjne działanie gruntu.

Podczas montażu zbiornika należy pamiętać także o włożeniu do włazu rewizyjnego filtra koszowego i wypełnieniu go puzzolaną. Puzzolana jest skałą pochodzenia wulkanicznego, stosowaną do filtrów doczyszczających jako środek filtrujący. Kosz filtra zabezpiecza kolejne elementy systemu i ma funkcję doczyszczającą . Z tego powodu należy go okresowo (przynajmniej 2-3 razy w roku) poddać kontroli, a w razie potrzeby przepłukać bieżącą wodą pod ciśnieniem.

Podczas posadowienia zbiornika należy:

 1. Wykluczyć występowanie widocznych wad fizycznych, które mogły powstać podczas transportu zbiornika;
 2. Następnie wykonać wykop o długości i szerokości większej o 1 m od wymiarów zbiornika;
 3. W kolejnym kroku należy  wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 4. Przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 5. Usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 6. Umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej ( linia przepływu wlot-wylot) i poprzecznej;
 7. Obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu należy wypełnić mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 8. Napełnić zbiornik równomiernie wodą w miarę zasypywania wykopu ( w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 9. Zasypywać osadnik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 10. Po osiągnięciu poziomu wypływu ścieków z osadnika, w zbiorniku należy zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i odpływową z osadnika;
 11. Ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Potrzebujesz mniejszego modelu? Sprawdź osadnik gnilny 2000L!

Dane techniczne

Pojemność [L]

Przeznaczenie [RLM]

5-6

Przepływ [m³/d]

0,9

Wysokość całkowita [mm]

1610

Wysokość do wlotu [mm]

1425

Wysokość do wylotu [mm]

1375

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

1910

Średnica wlotu [mm]

160

Średnica wylotu [mm]

110

Może spodoba się również…