Oczyszczalnia biologiczna SBR Primo Tytan

9 499,00 10 799,00 

Sprzedanych: 28 szt.

  • cykl pracy 24-godzinny
  • równomierne dozowanie ścieków
  • likwidacja zapachów
  • złoże fluidalne
  • minimalna energochłonność
  • pokrywa trawiasta – kameleon
  • norma PN EN 12566-3+A2:2013
  • gwarancja na zbiornik 15 lat
Wyczyść

Product details

OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA SBR PRIMO TYTAN

SBR Primo Tytan to dwukomorowa oczyszczalnia biologiczna. Dostępna jest w dwóch wariantach: dla 4 lub 6 stałych użytkowników. W przypadku modelu dla 4 osób jest wykonana na bazie dwóch zbiorników o pojemności 1,15 m³. Natomiast w wariancie dla 6 osób pojemność zbiorników wynosi 1,55 m³. W ofercie występują również oczyszczalnie dla większej liczby mieszkańców, które podlegają indywidualnej wycenie. Oczyszczalnia charakteryzuje się łatwością obsługi oraz serwisowania. Jej przegląd znacznie ułatwia dyfuzor, który można wyjąć z poziomu terenu. Ścieki oczyszczone można zagospodarować na terenie działki, np. do nawadniania roślin, co umożliwia wykonanie odbiornika ścieków w postaci poletka roślinnego lub pochłaniacza roślinnego.

Oczyszczalnia posiada prostokątną skrzynkę techniczną, w której znajduje się sterownik elektroniczny. Odpowiada on za prawidłową pracę oczyszczalni. Dzięki możliwości zastosowania nadstawek teleskopowych, oczyszczalnię można posadowić do 1,2 m pod powierzchnią gruntu. Co więcej, zaletą oczyszczalni jest możliwość zastosowania zamków w pokrywach, które zabezpieczają oczyszczalnię. Można wybrać pokrywę koloru czarnego lub zielonego. Istnieje również możliwość montażu pokryw typu kameleon, które z łatwością wkomponują się w otoczenie. 

Proces technologiczny

W oczyszczalni dwukomorowej pierwszą komorę stanowi osadnik, do którego dopływają ścieki surowe. Następnie pompa powietrzna równomiernie dozuje ścieki do drugiej komory. Stanowi ją reaktor biologiczny, gdzie ścieki poddawane są cyklicznemu natlenianiu. W kolejnym etapie ścieki ulegają procesowi sedymentacji. Ostatni etap oczyszczania to odpompowanie ścieków oczyszczonych oraz osadu nadmiernego do osadnika wstępnego. Dzięki procesowi odpompowania osadu nadmiernego, następuje odświeżenie osadu w osadniku wstępnym, co pozwala na likwidację nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo, w komorze reaktora zastosowano złoże fluidalne, które zwiększa wydajność oczyszczania ścieków. Złoże fluidalne w postaci kształtek zapewnia stabilną pracę reaktora, nawet w przypadku nierównomiernego dopływu ścieków. Złoże odporne jest na zróżnicowane temperatury dopływających ścieków oraz ich pH. Pozwala ono również na skuteczne oczyszczanie ścieków, w których występują podwyższone ładunki zanieczyszczeń. 

Oczyszczalnia zgodna jest z normą PN EN 12566-3+A2:2013 oraz charakteryzuje się wysokim stopniem oczyszczania ścieków. 

Posiadasz już zbiornik na ścieki? W takim razie możesz sprawdzić moduł biologiczny Primo Wiro Tytan, który pozwala wykorzystać istniejący zbiornik!

Oczyszczalnie produkowane są przez polską firmę Haba, która działa w branży od ponad 25 lat. Producent udziela 15-letniej gwarancji na zbiornik oczyszczalni.

Dane techniczne

Liczba mieszkańców [RLM]

4 / 6

Technologia Super SBR

Tak

Sterownik oczyszczalni

Elektroniczny, Multi Bio 3000

Gwarancja niezawodności sterownika

5 lat

Dmuchawa energooszczędna

Tak

Zamki pokrywy

Tak

Pokrywy 2x600

Czarne (bezpłatna opcja), zielone (tak), kameleon (bezpłatna opcja)

Maksymalny naziom

1,2 m

Odpompowanie ścieków oczyszczonych pompą wirową

Tak

Zbiorniki z polietylenu

Czarne

Recyrkulacja osadu

Pompą wirową

Skrzynka techniczna

Prostokątna

Dyfuzor wyjmowany z góry

Tak

Filtr w osadniku wstępnym

Tak

Dozowanie ścieków

Tak

Złoże fluidalne

Tak

Możesz lubić także…