Oczyszczalnia biologiczna BioFicient

13 869 15 849 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

 • technologia ruchomego złoża
 • dwie strefy napowietrzania
 • całkowicie zautomatyzowana praca
 • brak konieczności dodawania biopreparatów
 • niskie koszty instalacji i użytkowania
 • odporność na zmienny dopływ ścieków
 • możliwość zagłębienia dopływu do 1,5m pod ziemią
 • płynna regulacja nadbudowy
 • małe gabaryty
 • gwarancja na zbiornik 20 lat
 • bezpłatna dostawa na terenie całej Polski
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Rokietnicy k. Poznania
Wyczyść
SprzedaneSprzedanych: 32 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA BIOFICIENT

Oczyszczalnia biologiczna typu BioFicient występuje w dwóch wariantach. Pierwszy przeznaczony jest dla 4 stałych użytkowników, natomiast drugi dla 6. To monolityczny zbiornik, który charakteryzuje się niewielką powierzchnią zabudowy. Posiada jeden właz, który z łatwością wkomponuje się w otoczenie. Oczyszczalnie BioFicient wykonane są z wysokiej jakości polietylenu w technologii rotomouldingu.

W nadbudowie oczyszczalni znajduje się sprężarka ze sterowaniem, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych skrzynek sterujących. Co więcej, istnieje możliwość zastosowania dodatkowej nadbudowy. Dzięki temu dopływ ścieków można wykonać nawet na głębokości 1,50 m od poziomu terenu. Dodatkowo, zaletą oczyszczalni jest wytrzymały właz wyposażony w zamki, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki zastosowanej technologii nie trzeba dodawać dodatkowych preparatów do oczyszczalni. Wywóz osadu nadmiernego następuje raz w roku. Co więcej, oczyszczalnia charakteryzuje się wysoką skutecznością oczyszczania ścieków, zgodną z normą PN-EN: 12566-3+A2:2013.

Szukasz modelu dla mniejszej liczby użytkowników? Sprawdź oczyszczalnię Bio Easy Flow.

Oczyszczalnie to produkt brytyjskiej firmy Kingspan, która udziela 20-letniej gwarancji na zbiornik oczyszczalni.

Proces oczyszczania

Oczyszczalnia pracuje na zasadzie ruchomego, napowietrzanego złoża. Proces przebiega w jednym zbiorniku. Znajdują się w nim cztery komory. W pierwszym etapie następuje grawitacyjny dopływ ścieków do osadnika wstępnego. Następnie, w osadniku wstępnym przebiega proces oddzielenia frakcji stałych, które opadają na dno osadnika. Dalej następuje przepływ ścieków do pierwszego z dwóch reaktorów ze złożem biologicznym. Następnie mikroorganizmy tlenowe, znajdujące się na powierzchni ruchomego złoża, oczyszczają ścieki. Dmuchawy i dyfuzory rurowe zapewniają tlen, który potrzebny jest do prawidłowego działania złoża. W drugiej komorze tlenowej następuje doczyszczenie ścieków. Dzięki dwóm strefom tlenowym, oczyszczanie ścieków jest bardziej efektywne, a oczyszczalnia jest odporna na zmienny dopływ ścieków surowych. Na koniec, w osadniku wtórnym dochodzi do oddzielenia nadmiernej biomasy (która opada na dno i tworzy osad) od oczyszczonych ścieków. Oczyszczone ścieki grawitacyjnie odpływają do odbiornika ścieków, którym może być studnia chłonna. Nadmiar osadu z dna cyklicznie recyrkulowany jest do osadnika wstępnego, w którym zostaje doczyszczony.

 

Dane techniczne

Liczba mieszkańców [RLM]

4 / 6

Przepływ

600 / 900 l/d

Długość

200 / 250 cm

Wysokość

158 – 188 / 175-205 cm

Szerokość

132 / 147 mm

Waga

175 / 230 kg

Zagłębienie rury

50 – 80 cm

Może spodoba się również…