Oczyszczalnia biologiczna Bio Duo Hybryda

11 479,00 13 939,00 

Sprzedanych: 24 szt.

 • dwa niezależne reaktory biologiczne
 • brak konieczności stosowania biopreparatów
 • 30 lat gwarancji na zbiornik
 • 10 lat gwarancji na wyposażenie
 • możliwość dokupienia 1m nadstawki
 • możliwość zakopania 1,2m pod ziemią
 • cały osprzęt ukryty w nadbudowie
 • bezpłatny montaż
 • gratisy do wyboru
Wyczyść

Product details

OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA BIO DUO HYBRYDA

Bio Duo Hybryda to mechaniczno-biologiczna, hybrydowa oczyszczalnia ścieków, działająca na zasadzie niskoobciążonego osadu czynnego i samoczyszczącego fluidalnego złoża biologicznego. Jest to skuteczne, trwałe i tanie w eksploatacji rozwiązanie, przeznaczone w miejsca pozbawione dostępu do systemu kanalizacji zbiorczej. Nasza oczyszczalnia biologiczna spełnia wymagania normy PN-EN 12566-3:2005+A2:2013, a także posiada oznakowanie CE. Co więcej, jej zbiorniki BDH oraz elementy wewnątrz nich podlegają 100% recyklingowi zużytych wyrobów. Dzięki temu możliwe jest ponowne wykorzystanie surowca.

Oczyszczalnie hybrydowe

Hybrydowe oczyszczalnie ścieków produkcji METRIA idealnie nadają się do oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Systemy hybrydowe obecnie uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych technologii oczyszczania ścieków, ponieważ są dużo bardziej odporne na przeciążenia hydrauliczne, mało wrażliwe na niekorzystne warunki pracy oraz zmienne ilości dopływających ścieków. Co więcej, mogą także przyjąć większy ładunek zanieczyszczeń niż system klasyczny (z osadem czynnym), ponieważ mogą zgromadzić większą ilości biomasy w dwóch postaciach. Są również odporne na okresowe braki prądu, wahania temperatury i chwilowy brak dopływu ścieków.

Najważniejszym i podstawowym zabiegiem eksploatacyjnym przy oczyszczalniach hybrydowych jest dbałość o regularne usuwanie osadów z osadnika wstępnego i zbiorników buforowych, natomiast zbiorniki poprzedzające reaktor należy opróżnić i napełnić wodą. Jeżeli zbiornik uzupełniony jest w ok. 50% osadem, wtedy należy przystąpić do jego usunięcia. Gruntowne oczyszczanie z osadu ściekowego należy wykonywać w miarę potrzeb, natomiast powinno następować jeden raz w okresie od 1 do 3 lat.

Proces technologiczny

W oczyszczalni Bio Duo Hybryda zastosowano dwie niezależne strefy biologiczne. W każdej z nich niskoobciążony osad czynny, czyli bakterie tlenowe skupione w tzw. kłaczki osadu czynnego, tworzy w reaktorze aktywną zawiesinę zaangażowaną w proces oczyszczania. Wspomaga go zanurzone fluidalne złoże biologiczne, zbudowane ze specjalnie zaprojektowanych kształtek z PE. Rozwijają się na nich mikroorganizmy biorące udział w tlenowym oczyszczaniu ścieków. Na dnie obydwu bioreaktorów znajdują się membranowe dyfuzory rurowe, do których, za pomocą dmuchawy, tłoczone jest powietrze. Układ dyfuzorów i ilość dostarczanego powietrza zapewnia optymalne mieszanie i natlenienie.

Komora pierwsza spełnia rolę osadnika wstępnego i zbiornika buforowego, w którym następuje wstępne mechaniczne oczyszczanie ścieków. Zachodzi tam proces sedymentacji zawiesiny łatwo opadającej oraz wyrównywanie obciążeń spowodowanych nierównomiernym dopływem ścieków. Wielkość czynna komory wstępnej oczyszczalni ma wpływ na pracę całego układu. Ciężkie, gruboziarniste frakcje osadzają się na dnie komory. Następuje oddzielenie od ścieków zawiesiny ziarnistej, kłaczkowatej oraz substancji flotujących. Następnie, wstępnie oczyszczone ścieki trafiają do komory separacji, gdzie następuje proces oddzielenia tłuszczów i pozostałych substancji lekkich. W kolejnym etapie ścieki trafiają do pierwszej komory reaktora biologicznego, będącej jednocześnie reaktorem i osadnikiem wtórnym. Następuje tam rozkład biologiczny zanieczyszczeń organicznych i sedymentacja zawiesiny. Napowietrzanie dostarcza tlenu dla mikroorganizmów osadu czynnego, które skutecznie rozkładają zanieczyszczenia. W końcowej fazie ścieki trafiają do drugiej komory reaktora biologicznego, w której następuje ostateczne oczyszczenie ścieków.

Gratisy

Wybierz jedną spośród 4 możliwości:

 1. Montaż bez kosztu koparki i materiałów – dotyczy województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego
 2. Studnia chłonna Marpseplast 500l z wysyłką i włazem 600 oraz nadstawką 40cm na właz
 3. Tunele rozsączające 6 sztuk z wysyłką i studzienką rozdzielającą i jej nadstawką 40cm
 4. 48 mb drenażu ze studzienką rozdzielczą oraz zamykającymi z wysyłką

Podczas zamówienia, wystarczy wpisać numer lub nazwę wybranej opcji w pole “Uwagi do zamówienia”.

Poszukujesz zaawansowanych technologicznie oczyszczalni biologicznych? W takim razie sprawdź modele BioDisc BA 6 oraz BioDisc BB 12.

Dane techniczne

Liczba mieszkańców [RLM]

4 osoby, 6 osób, 8 osób

Pojemność zbiornika [L]

2500/3000/4000

Zużycie wody na dobę [L]

600/900/1200

Długość [mm]

1600/2300/2900

Szerokość [mm]

1400/1400/1400

Wysokość max. [mm]

1600/1600/1600

Wysokość do wlotu [mm]

1370/1370/1370

Wysokość do wylotu [mm]

1310/1310/1310

Średnica wlotu [mm]

160/160/160

Średnica wylotu [mm]

110/110/100

Średnica włazu dużego [mm]

615

Średnica włazu małego [mm]

245

Waga [kg]

110/145/170