Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow płaska

13 199 15 799 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

 • możliwość montażu na terenie aglomeracji
 • idealny zbiornik przy wysokich wodach gruntowych
 • możliwość głębokiego posadowienia – do 1,5 m naziomu
 • pokrywa trawiasta – kameleon lub pokrywa Premium
 • norma PN EN 12566-3+A2:2013
 • gwarancja na zbiornik 25 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Grodzisku Wielkopolskim (62-065)
 • dostawa kurierska gratis na terenie całej Polski
Wyczyść
SprzedaneSprzedanych: 34 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now

Product details

Oczyszczalnia biologiczna SBR Bio Easy Flow płaska

Przydomowa oczyszczalnia biologiczna SBR typu Bio Easy Flow płaska dostępna jest w dwóch wariantach. Dla gospodarstw domowych, które zamieszkuje od 2 do 4 mieszkańców, proponujemy oczyszczalnię na bazie zbiornika 2400 L. Natomiast dla 5-7 domowników optymalna będzie oczyszczalnia na bazie zbiornika 3500 L.

Dzięki wytrzymałej konstrukcji zbiornika i odpowiednio zaprojektowanemu systemowi oczyszczania tlenowego, oczyszczalnia doskonale sprawdza się nawet w trudnych warunkach wodno-gruntowych szczególnie przy wysokim poziomie wody gruntowej. Model ten posiada obniżoną wysokością dopływu – od dna oczyszczalni do dołu wlotu dla typu 4 tylko 91cm, a dla typu 7 tylko 96cm.

W oczyszczalniach BIO EASY FLOW na wypływie zastosowano włoską pompę Perdollo Top2 Vortex, na którą producent daje 3 lata gwarancji. Pozwala ona odprowadzić lub zagospodarować ścieki niezależnie od poziomu wody gruntowej i rodzaju gruntu.Oczyszczalnia wyposażona jest w bardzo wytrzymałą pokrywę typu Premium.

Oczyszczalnia Bio Easy Flow opiera się na zbiorniku jednokomorowym, w którym zachodzi proces natleniania ścieków. Dzięki odpowiedniemu systemowi natleniania, napływające ścieki nie ulegają procesom gnicia, a z oczyszczalni nie wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Następnie bakterie tlenowe obecne w zbiorniku rozkładają zanieczyszczenia na proste związki, doprowadzając do niemal pełnego oczyszczenia. Co więcej, dzięki możliwości zastosowania pokrywy typu „kameleon” w prosty sposób można dopasować oczyszczalnię do istniejącego zagospodarowania terenu dzięki obsianiu trawą. Jest to rozwiązanie dostępne wyłącznie dla oczyszczalni tego producenta.

Zbiornik wykonano z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu może być posadowiony 1,5 m pod powierzchnią terenu. Dodatkowo, do zbiornika można dokupić nadstawki teleskopowe, które pozwalają na regulację wysokości nadbudowy w zależności od ukształtowania terenu.

Oczyszczalnia posiada innowacyjny system zagospodarowania ścieków oczyszczonych w postaci zraszaczy Green Shower. Zraszacz odprowadza oczyszczone ścieki w wybrane punkty działki. Zapotrzebowanie powierzchni to około 3-4 m² na mieszkańca. System sekwencyjnego opróżniania zbiornika z oczyszczonych ścieków pozwala na ich rozsączanie na poletku z kory sosnowej z ulubionymi roślinami lub wykorzystanie do nawadniania kwiatów w ogrodzie. Na poletku najlepiej sprawdzają się rośliny wodolubne. Można zaprojektować nawadnianie prostoliniowe, kołowe lub inne. Zautomatyzowane działanie wszystkich elementów oczyszczalni pozwoli na ekologiczne korzystanie ze środowiska, a także na ponowne wykorzystanie zużytej wcześniej wody.

Oczyszczalnia biologiczna to ekonomiczne rozwiązane, które gwarantuje zwrot inwestycji w stosunku do szamba po 2-3 latach użytkowania oczyszczalni. Dzięki zastosowanej technologii wywóz osadu następuje co 2-5 lat, a nie jak w przypadku szamba – raz na miesiąc.

Oczyszczalnia spełnia normę PN EN 12566-3+A2:2013. Co więcej, charakteryzuje się wysokim stopniem oczyszczania ścieków, dlatego może być montowana również na terenie aglomeracji.

Oczyszczalnie produkowane są w Polsce przez producenta, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży oraz oferuje 25 lat gwarancji na zbiornik.

Dane techniczne

Liczba mieszkańców [RLM]

4, 7

Pojemność [L]

,

Przepływ [m3/doba]

0,6 / 1,05

Długość [mm]

2745 / 3100

Szerokość [mm]

1200 / 1220

Wysokość [mm]

1310 / 1460

Wysokość do wlotu [mm]

910 / 950

Wysokość do wylotu [mm]

1080 / 1220

Nadbudowa [mm]

330 / 430

Średnica wlotu [mm]

160 / 160

Średnica wylotu [mm]

50 / 50

Skrzynka techniczna

Okrągła

Średnica włazu [mm]

600

Może spodoba się również…

 • nadbudowa teleskopowa 600

  Nadbudowa teleskopowa 600

  299 
 • Neutralizator kondensatu z pieca gazowego

  Neutralizator kondensatu z pieca gazowego

  669 
 • Pokrywa maskująca kameleon 600

  Pokrywa maskująca Kameleon 600

  320 
 • Zraszacz liniowy Green Shower

  Zraszacz liniowy Green Shower

  45 
 • Zraszacz poletkowy Zraszacz poletkowy Green Shower

  Zraszacz poletkowy Green Shower

  48 
 • pokrywa-600

  Pokrywa 600

  309