Zbiornik na deszczówkę 4500L Rain

4 799,00 

Sprzedanych: 33 szt.

  • zbiornik wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu PE-HD
  • zbiornik ożebrowany
  • zbiornik może stać w wodzie
  • gwarancja 10 lat
Pojemność [L]: 4500
Produkt jest dostępny

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 4500L RAIN

Rain 4500L to zbiornik na deszczówkę, dostosowany do magazynowania wody pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych oraz powierzchni utwardzonych. Zgromadzoną wodę deszczową możesz wykorzystać do podlewania ogrodu lub mycia samochodu. Dzięki temu ograniczysz zużycie wody wodociągowej, co pozwoli ci zaoszczędzić wydatki na rachunki oraz wspomoże ochronę środowiska. Dodatkowo, w zbiorniku można zamontować pompę, która ułatwi korzystanie ze znajdującej się w środku wody. 

Powyższy model to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, który wykonany jest z wysokozagęszczonego polietylenu. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością. Jego wymiary wynoszą: 1 500 mm szerokości oraz 2 500 mm długości a całkowita wysokość zbiornika to 2 210 mm. Wyposażony jest we wlot o średnicy 110 mm, który można wykonać w korpusie lub w nadbudowie. Jedną z jego zalet jest możliwość zamontowania wewnątrz filtra w formie kosza, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń (np. liści). W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika znajduje się w nadstawce. Jeżeli zdecydujesz się na filtr zewnętrzny, wlot znajdzie się w korpusie.

Montaż zbiornika

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości, które pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalne przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Montując zbiornik należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. W przypadku, gdy zbiornik nie ma dostępu do kanalizacji deszczowej, należy wykonać tzw. przelew awaryjny, służący do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie można wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń.  

Zbiornik posiada Krajową Ocenę Techniczną oraz Certyfikat CE.

Poszukujesz większego modelu? Sprawdź zbiornik 6000L Rain! A może potrzebujesz czegoś mniejszego? W takim razie zbiornik 2500L Rain będzie idealny!

Zbiornik jest produktem polskiej firmy Haba z doświadczeniem w branży wynoszącym ponad 25 lat. Gwarancja na zbiornik typu 4500 L wynosi 10 lat.

Dane techniczne

Pojemność [L]

4500

Wysokość [mm]

2210

Wysokość do wlotu [mm]

1620

Wysokość do wylotu [mm]

1590

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2500

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110 / 50

Waga [kg]

200kg