Filtr do wody deszczowej

180 

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

 • przeznaczony dla dachów o powierzchni do 500 m²
 • sito z uchwytem łatwe do czyszczenia
 • dostęp do wnętrza filtra zabezpieczony za pomocą przykręcanej pokrywy
 • zielona pokrywa wtapiająca się w trawnik
 • możliwość stosowania nadstawek w celu posadowienia filtra na większej głębokości
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Krakowie i w Niepołomicach
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

SprzedaneSprzedanych: 90 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now

Product details

Filtr do wody deszczowej

Praktyczny filtr do wody deszczowej ma za zadanie oczyszczać wodę dopływającą do zbiornika z zanieczyszczeń stałych, na przykład liści. Zastosowanie filtra polepszy jakość wody opadowej doprowadzonej do zbiornika oraz może uchronić pompę czerpalną przed ewentualnym zapchaniem. Urządzenie montuje się bezpośrednio przed zbiornikiem na deszczówkę. Składa się z obudowy, pokrywy oraz sita filtrującego z wygodnym uchwytem. Co więcej, dzięki zastosowaniu przykręcanej pokrywy, osoby nieupoważnione nie mają dostępu do filtra. Dodatkowo, zielona pokrywa pozwala w łatwy sposób wkomponować filtr w otoczenie – stanie się prawie niewidoczny na tle trawnika. Filtr przeznaczony jest do powierzchni dachów wynoszącej do 500 m2. Zaleca się, aby do każdej rury spustowej założyć osobny filtr, aby zachować prawidłowy przepływ wody.

Do zadań związanych z eksploatacją filtra należy jego opróżnianie oraz czyszczenie z zanieczyszczeń, które będą się w nim gromadzić. Aby oczyścić filtr należy odkręcić pokrywę oraz wyciągnąć sito, co znacznie ułatwia zamontowany uchwyt. Następnie należy usunąć z sita zanieczyszczenia poprzez przemycie wodą z węża ogrodowego. Oczyszczone sito należy ponownie zamontować oraz przykręcić pokrywę. Zaleca się wykonywać czyszczenie filtra raz na dwa miesiące oraz po obfitych opadach. Sito zamienne można zamówić w naszej w firmie.

Filtr posiada następujące wymiary: wysokość – 500 mm oraz szerokość – 470 mm (wraz z wypustami). Pojemność filtra wynosi 20 L a waga – 3 kg. Dopływ i odpływ odbywa się za pomocą rury o średnicy 110 mm. Do filtra dopuszcza się podłączenie maksymalnie dwóch rur doprowadzających wody opadowe o średnicy 110 mm oraz maksymalnie dwóch rur o średnicy 110 mm odprowadzających wody z filtra do zbiornika gromadzącego wody opadowe.

Aby zamontować filtr na większej głębokości, można dokupić dodatkowe nadbudowy o średnicy 315 mm. Występują w dwóch wariantach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Filtr można przykryć warstwą ziemi o maksymalnej grubości 50 cm.

Filtry są produktem polskim, wytwarzanym przez firmę z wieloletnim doświadczeniem.

Dane techniczne

Wysokość [mm]

500

Szerokość części górnej z wypustami [mm]

470

Szerokość części górnej [mm]

330

Szerokość części dolnej z wypustami [mm]

350

Szerokość części dolnej [mm]

210

Dopływ / odpływ [mm]

110

Może spodoba się również…

 • nadbudowa 40 do filtra

  Nadbudowa 40 do filtra

  110 
 • Bestseller

  Skrzynka poboru wody z zaworem 3/4

  75 
 • pompa-glebinowa-zatapialna-multi-diver-evo-1200 Bestseller

  Pompa zatapialna do zbiorników Multi Diver 1000 EVO

  739 
 • Pokrywa filtra

  Pokrywa filtra

  60 
 • Nadbudowa mała 20

  Nadbudowa 20 do filtra

  90