Zbiornik na deszczówkę 4000L DropWater

3 599 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 4000
Konfiguracja: Zbiornik
SprzedaneSprzedanych: 105 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Daniel Jewiarz
2024-04-27
bardzo dobry kontakt, profesjonalna obsługa i fachowe konsultacje w temacie zbiorników, polecam!
Andrzej Basik
2024-04-26
Bardzo dobry zbiornik, super obsługa, POLECAM!!
Aleksandra Żełubowska
2023-11-28
Jestem bardzo zadowolona 🙂 Panowie wpadli i w jeden dzień ogarnęli temat. Szybko i konkretnie. Polecam 🙂
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magdalena Sat-Jach
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 4000L DROPWATER

DropWater 4000L to zbiornik na deszczówkę, w którym możesz gromadzić oraz magazynować wodę, pochodzącą z dachów budynków jednorodzinnych oraz terenów utwardzonych. Zastosowanie takiego zbiornika pozwala na podlewanie ogrodu lub mycie samochodu wodą opadową, co jest zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Dodatkowo, zamontowanie takiego zbiornika wiąże się ze zmniejszeniem rachunków za wodę, gdyż ograniczamy użycie sieci kanalizacyjnej. Co więcej, w zbiorniku można zamontować dodatkową pompę, która w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z zebranej deszczówki. Model o pojemności 4000L to monolityczny, jednokomorowy zbiornik, który wytwarzany jest z wysokiej jakości polietylenu. Posiada ożebrowane ścianki o grubości około 10 mm, dzięki którym zyskuje stabilizację w gruncie oraz ochronę przed zgnieceniem. Zbiornik mierzy 1 500 mm szerokości oraz 2 400 mm długości. Z uwagi na jego niewielkie wymiary, można zamontować go w trudno dostępnych miejscach W górnej części zbiornika znajduje się specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie (wraz z zaznaczonymi miejscami), dzięki któremu można zdecydować, jakiej średnicy wykonać wlot do zbiornika. Dostępne są dwa warianty: wlot średnicy 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik posiada zaślepiony otwór wylotowy o średnicy 110 mm. Do zbiornika DropWater 4000 L dołączone są uszczelki wlotowe i dopływ fi 160. Podpięcia zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki, mając dopływ do zbiornika, fi 110 łatwo można podpiąć się do wejścia na fi 160.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać zbiornik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • w zbiorniku należ zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i przelewową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Zabezpieczenia

Zbiornik należy osadzić w gruncie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podczas montażu powinno się zachować wymagane odległości wynoszące: 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz 3 m od zabudowań. Dodatkowe nadbudowy, umożliwiające posadowienie zbiornika na większej głębokości, występują dwóch wersjach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Pasują one na otwór o średnicy 315 (właz rewizyjny) oraz 585 mm (właz montażowy). Obie pokrywy zbiornika są przykręcane, dzięki czemu zostaje zabezpieczony przed dostępem osób nieupoważnionych. Montaż nadstawek odbywa się w prosty sposób. Polega na zdjęciu pokrywy, nałożeniu dodatkowej nadbudowy, a następnie ponownym zamontowaniu pokrywy. W sytuacji, gdy zbiornik nie ma dostępu do sieci kanalizacji deszczowej,  należy wykonać tzw. przelew awaryjny. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwe jest odprowadzenie nadmiaru zgromadzonej wody, który można wykorzystać na ternie działki poprzez wykonanie drenażu rozsączającego, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Zalecamy, aby przed wlotem do zbiornika zamontować filtr do wody deszczowej. Filtr ten posiada sito, w którym gromadzone są liście oraz inne zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynku. Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości. W ofercie posiadamy również model mniejszy, o pojemności 3000L, jak i większy, mieszczący 5000L wody opadowej. Zbiorniki produkowane są przez firmę z długoletnim doświadczeniem. Na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość całkowita [mm]

1860

Wysokość do wlotu [mm]

1570

Wysokość do wylotu [mm]

1500

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2400

Średnica wlotu [mm]

160/110

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Waga [kg]

175

Konfiguracja

Zbiornik

Może spodoba się również…