Zbiornik na deszczówkę 5000L DropWater

4 699 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 5000
Konfiguracja: Zbiornik
SprzedaneSprzedanych: 41 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 5000L DROPWATER

DropWater 5000L to zbiornik na deszczówkę, który służy do magazynowania oraz przechowywania wody opadowej, pochodzącej  z dachów budynków oraz terenów utwardzonych. Zgromadzona woda może posłużyć np. do podlewania ogrodu lub mycia samochodu. Dzięki zamontowaniu zbiornika w ogrodzie możesz oszczędzić pieniądze, gdyż ograniczysz wydatki na wodę wodociągową. Co więcej, w ten sposób przyczyniasz się do ochrony naszej planety! W zbiorniku istnieje możliwość zamontowania pompy, która w znacznym stopniu ułatwi podlewanie ogrodu. Zbiornik 5000L jest modelem monolitycznym i jednokomorowym, który produkowany jest z wysokiej jakości polietylenu. Ożebrowane ścianki o grubości około 10 mm, umożliwiają stabilizację zbiornika w gruncie, a także chronią przed zgnieceniem. Zbiornik mierzy 1 500 mm szerokości oraz 2 400 mm długości. Z powodu jego zwiększonej wysokości (w porównaniu do modelu o pojemności 4000L), zyskujesz dodatkowe 1000L wody. Górna część zbiornika posiada specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie (wraz z zaznaczonymi miejscami), dzięki któremu istnieje możliwość wyboru średnicy rury dopływowej. Dostępne są dwa warianty: wlot o średnicy 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w otwór wylotowy o średnicy 110 mm. W zestawie do zbiorników DropWater 5000 L znajdują się uszczelki wlotowe oraz dopływ fi 160. Podpięcie dp zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki fi 110 łatwo można podpiąć do wejścia na fi 160.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać zbiornik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • w zbiorniku należ zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i przelewową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Obowiązujące przepisy

Zbiorniki na wodę deszczową należy zamontować zgodnie z przepisami prawa, zachowując wymagane odległości. Odległości te wynoszą odpowiednio 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz 3 m od zabudowań. Istnieje także możliwość wyposażenia zbiornika w dodatkowe nadbudowy, co umożliwia posadowienie go na większej głębokości. Nadbudowy o wysokości 20 cm oraz 40 cm, dostępne są zarówno dla otworu o średnicy 315 mm jak i 585 mm.Przykręcane pokrywy zbiornika gwarantują bezpieczeństwo przed dostępem osób nieupoważnionych. Ich montaż jest bardzo łatwy, wystarczy nałożyć dodatkową nadbudowę na otwór zbiornika oraz zamontować pokrywę. Ze zbiornika należy wykonać tzw. przelew awaryjny, jeżeli nie posiada on dostępu do kanalizacji deszczowej. Jego zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru zgromadzonej wody, którą możesz wykorzystać na ternie działki poprzez wykonanie drenażu rozsączającego, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Zalecamy, aby przed wlotem do zbiornika zamontować filtr do wody deszczowej wyposażony w sito, w którym gromadzone są liście oraz inne zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynku. Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną, a także świadectwo jakości.

Transport

Zapewniamy transport zbiorników do klienta, natomiast rozładunek towaru po stronie zamawiającego. Do rozładunku zbiornika konieczna jest koparka lub wózek widłowy. Jeżeli poszukujesz modeli z dwiema komorami, zobacz zbiornik 2000L DropWater oraz 3000L DropWater. Zbiorniki wytwarzane są w Polsce przez firmę z długoletnim doświadczeniem. Co więcej, na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji.

  Wycena dostawy

  Wypełnij poniższy formularz i wyślij zapytanie o wycenę dostawy. Zwykle odpowiadamy do 2 dni roboczych.  Adres dostawy
  Dane techniczne

  Pojemność [L]

  Wysokość całkowita [mm]

  2200

  Wysokość do wlotu [mm]

  1900

  Wysokość do wylotu [mm]

  1830

  Szerokość [mm]

  1500

  Długość [mm]

  2400

  Średnica wlotu [mm]

  160/110

  Średnica wylotu [mm]

  110

  Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

  315

  Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

  585

  Waga [kg]

  265

  Konfiguracja

  Zbiornik

  Może spodoba się również…