Zbiornik na deszczówkę 10000L Jumbotank

7 699,00 

Sprzedanych: 19 szt.

 • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
 • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
 • opcjonalna średnica dopływu
 • gwarancja 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach
Sprawdź koszty dostawy
Pojemność [L]: 10000
Produkt jest dostępny

Product details

Zbiornik na deszczówkę 10000L Jumbotank

Jumbotank 10000L to zbiornik na deszczówkę, który z uwagi na swoje gabaryty oraz sposób wykonania może mieć wiele zastosowań. Doskonale sprawdza się do gromadzenia oraz magazynowania wody deszczowej z dachów i powierzchni utwardzonych. Zgromadzona w zbiorniku woda może posłużyć do podlewania ogrodu, sprzątania czy też mycia samochodu. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na warunki zewnętrzne. Dlatego też może być również stosowany jako zbiornik naziemny. W takim wypadku podlega osobnej wycenie.

Zbiornik o pojemności 10000L to monolityczny, jednokomorowy model, który wykonywany jest z wysokiej jakości polietylenu. Ścianki zbiornika mają grubość około 10 mm oraz są ożebrowane, dzięki czemu zbiornik zyskuje ochronę przed zgnieceniem oraz stabilizację w gruncie. Mierzy 2 600 mm wysokości, 2 400 mm szerokości oraz 3 050 mm długości. Zbiornik w górnej części posiada specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie pod montaż rur dopływowych oraz odpływowych. Dodatkowo, w zbiorniku można wykonać wlot o średnicy 110 mm lub 160 mm, natomiast wylot mierzy 110 mm średnicy.  Co więcej, można wyposażyć go w dodatkową nadbudowę o średnicy 700 mm oraz wysokości 520 mm, która daje możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości.

Montaż zbiornika

Montaż należy wykonać według zaleceń zawartych w książce użytkownika. Wykop pod zbiornik powinien mieć wymiary większe o ok. 1 m od wymiarów zbiornika. Dno wykopu należy wypoziomować oraz wykonać podsypkę pod zbiornik o warstwie ok. 30 cm. Podsypka powinna być wykonana z mieszaniny piasku z cementem w proporcji: 100 kg cementu na 1 m³ piasku. Co więcej, zbiornik należy obsypać płukanym żwirem o frakcji 16-32 mm. Równie ważne jest, aby podczas montażu zbiornik zalewać stopniowo wodą. Następnie wierzchnią warstwę wykopu można zasypać gruntem rodzimym. Jeżeli jednak zbiornik będzie posadowiony w miejscach, w których istnieje możliwość występowania wód gruntowych, należy przy montażu wykonać drenaż odwadniający.

Przykręcane pokrywy zbiornika gwarantują bezpieczeństwo przed dostępem osób nieupoważnionych. Zamontowanie pokrywy jest bardzo łatwe: wystarczy nałożyć dodatkową nadbudowę na otwór zbiornika oraz zamontować pokrywę.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną, a także świadectwo jakości.

Transport

Zapewniamy transport zbiorników do klienta. Jednakże rozładunek towaru leży po stronie zamawiającego. Ponadto, do rozładunku zbiornika konieczna jest koparka lub wózek widłowy.

Potrzebujesz mniejszego modelu? W takim razie zbiornik 5000L DropWater z pewnością będzie odpowiedni!

Zbiorniki wytwarzane są w Polsce przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, która udziela 5-letniej gwarancji.

  Wycena dostawy

  Wypełnij poniższy formularz i wyślij zapytanie o wycenę dostawy. Zwykle odpowiadamy do 2 dni roboczych.  Adres dostawy
  Dane techniczne

  Pojemność [L]

  10000

  Wysokość całkowita [mm]

  2600

  Wysokość do wlotu [mm]

  2375

  Szerokość [mm]

  2400

  Długość [mm]

  3050

  Średnica wlotu [mm]

  160/110

  Średnica wylotu [mm]

  110

  Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

  Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

  700