Zbiornik na deszczówkę 2500L Rain

3 499,00 

Sprzedanych: 22 szt.

  • zbiornik wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu PE-HD
  • zbiornik ożebrowany
  • zbiornik może stać w wodzie
  • gwarancja 15 lat
Pojemność [L]: 2500
Produkt jest dostępny

Product details

 ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 2500L RAIN

Rain to zbiornik na deszczówkę 2500L, który służy do magazynowania wody pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Gromadzenie oraz wykorzystanie wody deszczowej jest przyjazne dla środowiska oraz pozwala na zmniejszenie rachunków. Co więcej, w zbiorniku można zamontować pompę ułatwiającą korzystanie ze znajdującej się w środku wody, która posłużyć może do podlewania roślin, krzewów oraz np. mycia samochodu. Wydłużenie zbiornika o 400 mm w porównaniu z modelem 2000L zwiększa powierzchnię czynną o 500L.

Model Rain 2500L to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, który wykonany jest z wysokozagęszczonego polietylenu. Cechą charakterystyczną tego materiału jest wysoka wytrzymałość. Zbiornik mierzy 1 240 mm szerokości, 2 156 mm długości oraz 1 960 mm wysokości. Dzięki temu, że posiada niewielkie rozmiary, może być montowany w ciasnych miejscach. Średnica rury doprowadzającej wodę do zbiornika wynosi 110 mm. Wlot rury można wykonać w dwóch miejscach: w korpusie lub poprzez nadstawkę. Jedną z zalet jest możliwość zamontowania wewnątrz filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika znajduje się w nadstawce. Jeżeli zaś w zbiorniku jest filtr zewnętrzny, wlot znajduje się w korpusie.

Posadowienie zbiornika

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Dodatkowo, pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalny poziom zamontowania zbiornika w gruncie wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń. Montując zbiornik należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań.

W przypadku, gdy zbiornik nie ma dostępu do kanalizacji deszczowej, należy zapewnić tzw. przelew awaryjny, który służy do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Takie rozsączenie można wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających.

Zbiornik posiada Krajową Ocenę Techniczną oraz Certyfikat CE.

Jeżeli poszukujesz mniejszego modelu koniecznie sprawdź zbiornik 2000L Rain!

Zbiorniki produkowane są w Polce przez firmę Haba działającą na polskim rynku od ponad 25 lat. Co więcej, producent udziela 15-letniej gwarancji na zbiornik!

Dane techniczne

Pojemność [L]

2500

Wysokość [mm]

1960

Wysokość do wlotu [mm]

1310

Wysokość do wylotu [mm]

1290

Szerokość [mm]

1240

Długość [mm]

2156

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

120