Zbiornik na deszczówkę 1000L Bolt

1 099,00 

Sprzedanych: 36 szt.

Zbiornik do magazynowania wody deszczowej

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • zbiornik podziemny
  • posiada Krajową Ocenę Techniczną i Certyfikat CE
  • gwarancja 5 lat
  • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach
Pojemność [L]: 1000

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 1000L BOLT

Zbiornik na deszczówkę 1000L Bolt jest idealnym produktem do magazynowania wody opadowej, pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Woda opadowa zebrana w zbiorniku, może posłużyć do podlewania trawnika, roślin, krzewów, rabat czy warzyw. Możesz wykorzystać ją również do mycia samochodu, okien, tarasu lub sprzętów ogrodniczych. Gromadzenie oraz używanie na co dzień wody deszczowej jest ekologiczne oraz przyjazne dla środowiska, ponieważ ogranicza wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej. Co więcej, jest to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ pozwala na zmniejszenie rachunków za zużycie wody. Dodatkowo, w zbiorniku można zamontować pompę, która znacznie ułatwi korzystanie ze zgromadzonej wody.

Bolt to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Dzięki właściwościom materiału zbiornik cechuje wysoka trwałość i wytrzymałość. Ten model charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami – mierzy 780 mm szerokości oraz 2020 mm długości. Dzięki temu jest łatwy w montażu nawet w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, posiada sito filtrujące, umiejscowione w nadstawce montażowej. Kolejną zaletą tego rodzaju zbiornika są pokrywy wyposażone w zamki, które zabezpieczają go przed dostępem osób nieupoważnionych.

Posadowienie zbiornika

By posadowić zbiornik na większej głębokości, istnieje możliwość dokupienia nadstawek o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Maksymalny poziom zamontowania zbiornika w gruncie wynosi 40 cm, licząc od poziomu pokrywy. Przy posadowieniu zbiornika należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą: 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. Jeżeli w pobliżu zbiornika nie znajduje się kanalizacja deszczowa, należy wykonać tzw. przelew awaryjny, który służy do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie mona wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Potrzebujesz większego modelu? Koniecznie sprawdź nasze zbiorniki z rodziny Rain o pojemności 2000L lub 2500L!

Zbiorniki produkowane są w Polsce przez firmę z długoletnim doświadczeniem w branży wodno-kanalizacyjnej. Co więcej, producent udziela 5-letniej gwarancji na zbiornik.

Dane techniczne

Pojemność [L]

1000

Wysokość całkowita [mm]

1190

Wysokość do wlotu [mm]

1070

Wysokość do wylotu [mm]

800

Szerokość [mm]

780

Długość [mm]

2020

Średnica wlotu i wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica otworu rewizyjnego [mm]

400