Ogrodowy system zbierania deszczówki DropWater 4000L

4 900 

Najniższa cena z 30 dni: 4 900 .

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Skorzystaj z Programu Moja Woda 2024!
 • zbiornik na deszczówkę o pojemności 4000L
 • pokrywa z poborem wody
 • wąż zbrojony
 • filtr zewnętrzny do wody deszczowej
 • pompa Gardena Inox 5900/4, Multi IP 1000 Auto lub Multi Diver 1000 Evo
 • gwarancja na zbiornik 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 4000
Konfiguracja: Zestaw z wyposażeniem
Product total
Options total
Grand total
SprzedaneSprzedanych: 45 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI DROPWATER 4000 L

W zestawach na bazie zbiorników z serii DropWater można gromadzić oraz magazynować wodę deszczową, pochodzącą z dachów budynków jednorodzinnych. Zastosowanie takiego zbiornika pozwala na podlewanie ogrodu oraz zmniejszenie rachunków za wodę. Ogrodowy system zbierania deszczówki składa się z: zbiornika DropWater 4000 L, filtru do wody deszczowej pokrywy z poborem wody i wężem zbrojonym 3 m oraz pompy Multi Diver 1000 Evo lub Gardena Inox automatic 5900/4. Model o pojemności 4000 L to monolityczny, jednokomorowy zbiornik, który wytwarzany jest z wysokiej jakości polietylenu. Posiada ożebrowane ścianki o grubości około 10 mm, dzięki którym zyskuje stabilizację w gruncie oraz ochronę przed zgnieceniem. Zbiornik mierzy 1 500 mm szerokości oraz 2 400 mm długości. Z uwagi na jego niewielkie wymiary, można zamontować go w trudno dostępnych miejscach W górnej części zbiornika znajduje się specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie (wraz z zaznaczonymi miejscami), dzięki któremu można zdecydować, jakiej średnicy wykonać wlot do zbiornika. Dostępne są dwa warianty: wlot średnicy 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik posiada zaślepiony otwór wylotowy o średnicy 110 mm. W zestawie do zbiorników DropWater 4000 L dołączone są uszczelki wlotowe i dopływ fi 160. Podpięcia zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki, mając dopływ do zbiornika, fi 110 łatwo można podpiąć się do wejścia na fi 160. Filtr do wody deszczowej należy zamontować na rurze doprowadzającej wodę do zbiornika. Posiada sito filtrujące, które zatrzymuje zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynków.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać zbiornik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • w zbiorniku należ zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i przelewową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Działanie pompy automatycznej

W skład systemu ogrodowego wchodzi również pompa automatyczna Multi Diver 1000 Evo. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie, gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu. Pokrywa z poborem wody ma otwieraną klapkę. Pozwala ona podłączyć wąż ogrodowy do pokrywy i podlewać ogród. Wąż zbrojony ma długość 3m i średnicę 3/4 cale. Jest zaopatrzony w szybkozłączkę 3/4 cala oraz nypel przyłączeniowy. Aby podłączyć pompę z drugiej strony węża należy dokupić przejściówkę z 3/4 cala na 1 cal. Żeby podlewać ogród w prosty sposób odkręcamy klapę w pokrywie i podpinamy wąż ogrodowy. Szczegółowe informacje dotyczące pompy Multi Diver 1000 Evo dostępne są tutaj. Parametry pompy Gardena Inox automatic 5900/4: Moc znamionowa: 900 W Maks. wydajność: 5900 l/h Maks. ciśnienie: 3.5 bar Maks. głębokość zanurzenia: 12 m Maks. wysokość podnoszenia: 35 m Maks. temperatura medium: 35 °C Długość kabla: 15 m Klasa zabezpieczenia elektrycznego: IP X8 Szukasz czegoś mniejszego? Sprawdź system ogrodowy Basic 3000 L! Zbiorniki produkuje polska firma, posiadająca długoletnie doświadczenie w branży. Na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji. Natomiast pompa posiada 2-letnią gwarancję.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość całkowita [mm]

1860

Wysokość do wlotu [mm]

1570

Wysokość do wylotu [mm]

1500

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2400

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Waga [kg]

175

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Może spodoba się również…