Ogrodowy system zbierania deszczówki Ecoline 6000L

6 899 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Skorzystaj z Programu Moja Woda 2024!
  • zbiornik o pojemności 6000L
  • filtr do wody deszczowej z nadbudową 20cm
  • puszka poboru wody
  • pompa Multi Diver 1000 Evo
  • możliwość nasypu do 1,2 m
  • zbiornik nie wymaga obsypki cementowo-piaskowej
  • gwarancja na zbiornik 10 lat
  • możliwość bezpłatnego odbioru zbiornika z magazynu w Rokietnicy
  • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 6000
Konfiguracja: Zestaw z wyposażeniem
SprzedaneSprzedanych: 26 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI ECOLINE 6000 L

EcoLine 6 000 L to ogrodowy system zbierania deszczówki, który idealnie nadaje się do magazynowania i przechowywania wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Składa się ze zbiornika o pojemności 6000 L, filtra do wody deszczowej z nadbudową 20 cm, puszki poboru wody oraz pompy Multi Diver Evo. W dzisiejszych czasach oszczędzanie oraz magazynowanie wody deszczowej jest bardzo ważnym aspektem. Zgromadzona w zbiorniku woda może być wykorzystywana do podlewania ogrodu lub mycia samochodu, dzięki czemu ograniczone zostanie zużycie wody wodociągowej, co pozwoli na oszczędności oraz ochronę środowiska.   Zbiornik na wodę opadową  EcoLine 6000 L to monolityczny model z ożebrowaniem, wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu. Dlatego też charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością.  Mierzy 1 790 mm szerokości, 2 840 mm długości oraz 2460 mm wysokości. Zbiornik posiada wlot o średnicy 110 mm, który możne znajdować się w korpusie zbiornika lub w jego nadbudowie. Istnieje także możliwość zamontowania wewnątrz zbiornika filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń (np. liści). Należy zamontować go na rurze doprowadzającej wodę. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika umieszcza się w nadstawce. Do zbiornika można dokupić  przyłącze do pompy wykonane rurą PE o średnicy 32 mm. Umożliwia podłączenie pompy w zbiorniku, bez wykonywania dodatkowych otworów w nadstawce.  Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalne przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejące zagospodarowanie ogrodu.

Działanie pompy automatycznej

W skład systemu ogrodowego wchodzi również pompa automatyczna Multi Diver 1000 Evo. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu. Szczegółowe informacje dotyczące pompy dostępne są tutaj.

Taka pojemność wydaje ci się za duża? W takim razie system ze zbiornikiem 4500 L lub 3400 L będzie w sam raz! Zbiorniki produkowane są w Polce przez firmę działającą na polskim rynku od ponad 25 lat. Producent udziela 10-letniej gwarancji na zbiornik, na pompę 2 letniej.

Montaż zbiornika

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości, które pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalne przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm, licząc od poziomu korpusu. Montując zbiornik należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. W przypadku, gdy zbiornik nie ma dostępu do kanalizacji deszczowej, należy wykonać tzw. przelew awaryjny, służący do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie można wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń. Zbiornik może stać do wysokości 40cm w wodzie. Przy gruntach gliniastych i przy przykryciu gruntem powyżej 20cm zbiornik należy obsypać mieszaniną cementu i piasku. Przy braku wód gruntowych zbiornik należy obsypać gruntem rodzimym. Zbiornik nadaje się tylko do ruchu pieszego.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość [mm]

2460

Wysokość do wlotu [mm]

1630

Wysokość do wylotu [mm]

1580

Szerokość [mm]

1790

Długość [mm]

2840

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

220

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Może spodoba się również…