Ogrodowy system zbierania deszczówki DropWater 3000L

3 959 

Najniższa cena z 30 dni: 4 159 .

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

Promocja – Moja Woda
Dokonując zakupu do 24 czerwca skorzystasz dzięki niższej cenie!

 • zbiornik na deszczówkę o pojemności 3000L
 • pokrywa z poborem wody
 • wąż zbrojony
 • filtr zewnętrzny do wody deszczowej
 • pompa Gardena Inox 4700/2, Multi IP 1000 Auto
 • gwarancja na zbiornik 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 3000
Konfiguracja: Zestaw z wyposażeniem
Product total
Options total
Grand total
SprzedaneSprzedanych: 44 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Daniel Jewiarz
2024-04-27
bardzo dobry kontakt, profesjonalna obsługa i fachowe konsultacje w temacie zbiorników, polecam!
Andrzej Basik
2024-04-26
Bardzo dobry zbiornik, super obsługa, POLECAM!!
Aleksandra Żełubowska
2023-11-28
Jestem bardzo zadowolona 🙂 Panowie wpadli i w jeden dzień ogarnęli temat. Szybko i konkretnie. Polecam 🙂
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magdalena Sat-Jach
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI DROPWATER 3000 L

DropWater 3000 L to ogrodowy system zbierania deszczówki, przeznaczony do magazynowania wody opadowej, pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Gromadzoną w ten sposób wodę możesz wykorzystać np. do podlewania ogrodu lub mycia samochodu. Takie rozwiązanie zmniejsza rachunki za wodę oraz chroni środowisko. Zestaw składa się z następujących elementów: zbiornika DropWater 3000 L, filtru do wody deszczowej, pokrywy z poborem wody i wężem zbrojonym 3 m oraz pompy. Model o pojemności 3 000 L jest zbiornikiem monolitycznym, posiadającym dwie komory, wykonanym z wysokiej jakości polietylenu. Grubość ścianek wynosi ok. 10 mm, a ich ożebrowanie pozwala na łatwiejszą stabilizację w gruncie, a także zapewnia ochronę przed zgnieceniem. Szerokość tego modelu wynosi 1 210 mm, natomiast jego długość 2 700 mm. Specjalnie przygotowane oraz wyprofilowane wypłaszczenie, z zaznaczonymi miejscami do wykonania otworów, daje możliwość wyboru średnicy rury doprowadzającej ściek do zbiornika. Otwór wlotowy może mierzyć 160 lub 110 mm. Dodatkowo, zbiornik posiada wylot o średnicy 110 mm. Do zbiornika DropWater 3000 L dołączone są uszczelki wlotowe i dopływ fi 160. Podpięcie zbiornika fi 110 klient realizuje we własnym zakresie. Za pomocą tzw. przejściówki fi 110 można łatwo podpiąć do wejścia na fi 160. Filtr do wody deszczowej należy zamontować na rurze doprowadzającej wodę do zbiornika. Filtr posiada specjalne sito, którego zadaniem jest oczyszczanie wody dopływającej do zbiornika.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik DropWater, należy:

 • wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 • wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 • przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 • usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 • obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 • napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 • zasypywać zbiornik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 • w zbiorniku należ zamontować uszczelkę oraz rurę dopływową i przelewową z osadnika;
 • ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Co więcej, posadowienie zbiornika na większej głębokości zapewniają dodatkowe nadbudowy. Występują w dwóch konfiguracjach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Dostępne są zarówno na otwór  średnicy 315 mm jak i 585 mm. Montaż nadstawek jest bardzo prosty. Wystarczy zdjąć pokrywę, nałożyć dodatkową nadbudowę oraz ponownie zamontować pokrywę. Pokrywy przykręca się, co pozwala na zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych.

Pompa automatyczna – sposób działania

System ogrodowy wyposażony jest również w pompę automatyczną. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu. Pokrywa ma otwieraną klapkę. Pozwala ona podłączyć wąż ogrodowy do pokrywy i podlewać ogród. Wąż zbrojony ma długość 3m i średnicę 3/4 cale. Jest zaopatrzony w szybkozłączkę 3/4 cala oraz nypel przyłączeniowy. Aby podłączyć pompę z drugiej strony węża należy dokupić przejściówkę z 3/4 cala na 1 cal. Żeby podlewać ogród w prosty sposób odkręcamy klapę w pokrywie i podpinamy wąż ogrodowy. Szczegółowe informacje dotyczące pompy dostępne są tutaj. Potrzebujesz z poborem wody zestawu o mniejszym zbiorniku? W takim wypadku model DropWater 2000 L będzie jak znalazł! Przyda ci się większa pojemność? Polecamy system ze zbiornikiem Drop Water 4000 L. Zbiorniki produkowane są przez firmę z długoletnim doświadczeniem. Na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji. Natomiast pompa posiada 2-letnią gwarancję.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1240

Wysokość do wylotu [mm]

1180

Szerokość [mm]

1210

Długość [mm]

2700

Średnica wlotu [mm]

160/110

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Waga [kg]

120

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Może spodoba się również…