Ogrodowy system zbierania deszczówki Rain 2500L

4 650,00 

Sprzedanych: 18 szt.

  • zbiornik o pojemności 2500L
  • filtr do wody deszczowej z nadbudową 20cm
  • puszka poboru wody
  • pompa Multi Diver 1200 Evo
  • gwarancja na zbiornik 15 lat
Pojemność [L]: 2500
Produkt jest dostępny

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI RAIN 2500 L

Rain 2500 L to ogrodowy system zbierania deszczówki, który służy do magazynowania wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. W skład zestawu wchodzą: zbiornik 2500 L, filtr do wody deszczowej z nadbudową 20 cm, puszka poboru wody oraz pompa Multi Diver Evo. Gromadzenie oraz wykorzystanie wody deszczowej jest przyjazne dla środowiska. Dodatkowo, pozwala na zmniejszenie rachunków za zużycie wody. 

Rain 2500 L to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, który wykonany jest z wysokozagęszczonego polietylenu. Cechą charakterystyczną tego materiału jest wysoka wytrzymałość. Zbiornik mierzy 1 240 mm szerokości, 2 156 mm długości oraz 1 960 mm wysokości. Dzięki temu, że posiada niewielkie rozmiary, może zamontować go nawet w ciasnych miejscach. Średnica rury doprowadzającej wodę do zbiornika wynosi 110 mm. Wlot rury można wykonać w dwóch miejscach: w korpusie lub poprzez nadstawkę. Jedną z zalet jest możliwość zamontowania wewnątrz filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń. Należy zamontować go na rurze doprowadzającej wodę. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika znajduje się w nadstawce. Jeżeli zaś w zbiorniku jest filtr zewnętrzny, wlot znajduje się w korpusie. Co więcej, do zbiornika można dokupić  przyłącze do pompy wykonane rurą PE o średnicy 32 mm. Umożliwia podłączenie pompy w zbiorniku, bez wykonywania dodatkowych otworów w nadstawce. 

Pompa automatyczna – sposób działania

System wyposażony jest również w pompę automatyczną Multi Diver 1200 Evo. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej pompa automatycznie wyłączy się.

Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu.

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Nadstawka teleskopowa pozwala na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalny poziom zamontowania zbiornika w gruncie wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń.  

Szukasz czegoś większego? Sprawdź inne produkty z rodziny Rain – na przykład system ze zbiornikiem o pojemności 3 400 L lub 4 500 L!

Zbiorniki produkowane są w Polsce przez firmę działającą na polskim rynku od ponad 25 lat. Producent udziela 15-letniej gwarancji na zbiornik, na pompę 2 letniej.

Dane techniczne

Pojemność [L]

2500

Wysokość [mm]

1960

Wysokość do wlotu [mm]

1310

Wysokość do wylotu [mm]

1290

Szerokość [mm]

1240

Długość [mm]

2156

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

120