Ogrodowy system zbierania deszczówki Bolt 7000L

7 999 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

 • zbiornik na deszczówkę 7000L
 • pokrywa z poborem wody
 • wąż zbrojony
 • filtr wewnętrzny do wody deszczowej
 • pompa Gardena Inox 5900/4, Multi IP 1000 Auto
 • gwarancja na zbiornik 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 7000
Konfiguracja: Zestaw z wyposażeniem
Product total
Options total
Grand total
SprzedaneSprzedanych: 31 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Daniel Jewiarz
2024-04-27
bardzo dobry kontakt, profesjonalna obsługa i fachowe konsultacje w temacie zbiorników, polecam!
Andrzej Basik
2024-04-26
Bardzo dobry zbiornik, super obsługa, POLECAM!!
Aleksandra Żełubowska
2023-11-28
Jestem bardzo zadowolona 🙂 Panowie wpadli i w jeden dzień ogarnęli temat. Szybko i konkretnie. Polecam 🙂
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magdalena Sat-Jach
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI BOLT 7000L

Ogrodowy system zbierania deszczówki Bolt 7000L wykorzystywany jest do zagospodarowania wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Pozwala na retencję i ponowne wykorzystanie wód opadowych w okresie wyższych temperatur i zapotrzebowania na nawadnianie zieleni. Zestaw zawiera komplet elementów pozwalających na szybką instalację i proste użytkowanie. W jego skład wchodzą: zbiornik Bolt 7000L z wewnętrznym filtrem, pokrywa z poborem wody, szybkozłączka oraz wąż i pompa Gardena Inox automatic 5900/4. Bolt 7000L to monolityczny, jednokomorowy zbiornik wykonany z wysokiej jakości polietylenu, posiadający certyfikat CE. Ożebrowana konstrukcja chroni go przed naporem ziemi, a także stabilizuje w gruncie. Zbiornik, ze względu na swoją niewielką wysokość, można zamontować bez potrzeby wykonywania głębokiego wykopu. Podstawowe wymiary zbiornika: wysokość – 1480 mm, długość – 3175 mm, szerokość – 2 400 mm. Zbiornik posiada w nadbudowie kosz filtracyjny z sitem oraz wlot o średnicy fi 110. W przeciwległej części zbiornika znajduje się przelew awaryjny o średni fi 110 mm. Do zbiornika można łatwo podpiąć wąż ogrodowy dzięki pokrywie z poborem wody. Dostępne są także dodatkowe, modułowe nadbudowy do zbiornika w postaci pierścieni o wysokości 20 cm. Nadstawki można ze sobą łączyć, nakładając je na siebie. Dają możliwość posadowienia zbiornika na głębokości do 40 cm. Montaż nadstawek jest bardzo prosty: wystarczy zdjąć pokrywę, nałożyć dodatkową nadstawkę oraz ponownie zamontować pokrywę. Pokrywy w zbiorniku są przykręcane, co zabezpiecza go przed dostępem osób nieupoważnionych.

Posadowienie zbiornika

Minimalna, wymagana przez producenta, projektowa odległość krawędzi wykopu od:

 • granicy działki: 3,0 m
 • ciągu jezdnego: 3,0 m
 • parkingu: 3,0 m
 • obrysu budynku: 3,0 m
 • rury z gazem i wodą: 1,5 m
 • kabli elektrycznych: 0,8 m
 • kabli telekomunikacyjnych: 0,5 m.

Należy pamiętać, że im większa odległość zbiornika od źródła wody deszczowej, tym większe ryzyko oziębienia się cieczy w czasie mrozów, a co za tym idzie, niebezpieczeństwo pojawienia się niedrożności. Odległość większa niż 10 m jest możliwa przy założeniu, że przewód dopływowy zostanie ocieplony, a spadek zwiększony do 3-4%.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik Bolt, należy:

 1. wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 2. wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 3. przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 4. usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 5. umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 6. obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 7. napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 8. zasypywać zbiornik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 9. ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Sposób działania pompy

W skład systemu ogrodowego wchodzi również pompa. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu włącza ją, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada też dodatkowe zabezpieczenie – funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną, a także świadectwo jakości. Pompa objęta jest 2- letnią gwarancją, natomiast zbiornik ma aż 5 lat gwarancji zapewnianej przez polskiego producenta z długoletnim doświadczeniem w branży produkcji elementów wodno-kanalizacyjnych. Parametry pompy Gardena Inox automatic 5900/4: Moc znamionowa: 900 W Maks. wydajność: 5900 l/h Maks. ciśnienie: 3.5 bar Maks. głębokość zanurzenia: 12 m Maks. wysokość podnoszenia: 35 m Maks. temperatura medium: 35 °C Długość kabla: 15 m Klasa zabezpieczenia elektrycznego: IP X8 Jeżeli poszukujesz podobnego ogrodowego systemu zbierania deszczówki ze zbiornikiem o mniejszej pojemności, koniecznie sprawdź model Bolt 5000L!

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość całkowita [mm]

1480

Wysokość do wlotu [mm]

1300

Wysokość do wylotu [mm]

1045

Szerokość [mm]

2400

Długość [mm]

3175

Średnica wlotu [mm]

110

Średnica wylotu [mm]

110

Waga [kg]

275

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Może spodoba się również…