Ogrodowy system zbierania deszczówki Bolt 5000 L

5 899 

Najniższa cena z 30 dni: 5 899 .

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

Promocja – Moja Woda
Dokonując zakupu do 24 czerwca skorzystasz dzięki niższej cenie!

 • zbiornik na deszczówkę 5000L
 • pokrywa z poborem wody
 • wąż zbrojony
 • filtr wewnętrzny do wody deszczowej
 • pompa Gardena Inox 5900/4, Multi IP 1000 Auto
 • gwarancja na zbiornik 5 lat
 • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Niepołomicach k. Krakowa
 • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 5000
Konfiguracja: Zestaw z wyposażeniem
Product total
Options total
Grand total
SprzedaneSprzedanych: 40 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Daniel Jewiarz
2024-04-27
bardzo dobry kontakt, profesjonalna obsługa i fachowe konsultacje w temacie zbiorników, polecam!
Andrzej Basik
2024-04-26
Bardzo dobry zbiornik, super obsługa, POLECAM!!
Aleksandra Żełubowska
2023-11-28
Jestem bardzo zadowolona 🙂 Panowie wpadli i w jeden dzień ogarnęli temat. Szybko i konkretnie. Polecam 🙂
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magdalena Sat-Jach
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI BOLT 5000L

Bolt 5000L to ogrodowy system zbierania deszczówki, który służy do gromadzenia wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Dzięki temu oszczędzamy wodę oraz chronimy środowisko. Zestaw zawiera elementy, które pozwolą kompleksowo użytkować zbiornik. W jego skład wchodzą: zbiornik Bolt 5000L z wewnętrznym filtrem, pokrywa z poborem wody oraz wężem i pompa  Gardena Inox automatic 5900/4.

Zbiornik Bolt 5000L to monolityczny, jednokomorowy model wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Żebrowana konstrukcja zabezpiecza go przed zgnieceniem, a także stabilizuje w gruncie. Zbiornik, ze względu na jego niewielką wysokość, można zamontować bez potrzeby wykonywania głębokiego wykopu. Jego wysokość wynosi 1400 mm, a długość oraz szerokość – 2 400 mm. Zbiornik posiada w nadbudowie kosz filtrujący oraz wlot fi 110. Wylot posiada średnicę fi 110. Dodatkowe nadbudowy do zbiornika dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Dostępna jest nadstawka do zbiornika o wysokości 20 cm. Nadstawki można ze sobą łączyć, nakładając je na siebie. Maksymalne zagłębienie zbiornika to 40 cm. Montaż nadstawek jest bardzo prosty: wystarczy zdjąć pokrywę, nałożyć dodatkową nadbudowę oraz ponownie zamontować pokrywę. Pokrywy w zbiorniku są przykręcane, co zabezpiecza go przed dostępem osób nieupoważnionych.

Posadowienie zbiornika

Minimalna, wymagana przez producenta, projektowa odległość krawędzi wykopu od:

 • granicy działki: 3,0 m
 • ciągu jezdnego: 3,0 m
 • parkingu: 3,0 m
 • obrysu budynku: 3,0 m
 • rury z gazem i wodą: 1,5 m
 • kabli elektrycznych: 0,8 m
 • kabli telekomunikacyjnych: 0,5 m.

Należy pamiętać, że im większa odległość zbiornika od źródła wody deszczowej, tym większe ryzyko oziębienia się cieczy w czasie mrozów, a co za tym idzie, niebezpieczeństwo pojawienia się niedrożności. Odległość większa niż 10 m jest możliwa przy założeniu, że przewód dopływowy zostanie ocieplony, a spadek zwiększony do 3-4%.

Montaż zbiornika

Aby poprawnie zamontować zbiornik Bolt, należy:

 1. wykonać wykop z każdej strony o długości i szerokości większej o co najmniej 0,3 m od wymiarów zbiornika;
 2. wypoziomować i wyrównać dno wykopu;
 3. przygotować piasek służący do obsypania zbiornika, tak aby nie zawierał ostrych przedmiotów, mogących uszkodzić ściany zbiornika;
 4. usypać na dnie wykopu warstwę piasku wymieszanego z cementem o grubości 30 cm (proporcje poniżej);
 5. umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłuż osi podłużnej (linia przypływu wlot – wylot) i poprzecznej;
 6. obsypać zbiornik warstwą piasku z cementem o grubości 30 cm w celu ustabilizowania zbiornika w wykopie. Przestrzeń pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu musi być wypełniona mieszaniną piasku z cementem w proporcji 100-150 kg cementu na 1 m³ piasku;
 7. napełniać zbiornik równomiernie woda w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10 cm powyżej poziomu zasypywania), nie zagęszczać warstw urządzeniami mechanicznymi mogącymi uszkodzić zbiornik;
 8. zasypywać zbiornik warstwami o grubości 30 cm, warstwy zagęszczać wodą;
 9. ostatnią warstwę wykonać jako warstwę gruntu.

Sposób działania pompy

W skład systemu ogrodowego wchodzi również pompa automatyczna. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Jeżeli poszukujesz ogrodowego systemu zbierania deszczówki ze zbiornikiem o tej lub podobnej pojemności, koniecznie sprawdź model Dropwater 5000 L! Zbiorniki obejmuje 5-letnia gwarancja, natomiast pompa posiada 2-letnią gwarancję. Gwarancję zapewnia producent działający na rynku od kilkudziesięciu lat. Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną, a także świadectwo jakości. Zbiorniki produkowane są w Polsce przez firmę z długoletnim doświadczeniem w branży wodno-kanalizacyjnej. Co więcej, producent udziela 5-letniej gwarancji na zbiornik. Parametry pompy Gardena Inox automatic 5900/4: Moc znamionowa: 900 W Maks. wydajność: 5900 l/h Maks. ciśnienie: 3.5 bar Maks. głębokość zanurzenia: 12 m Maks. wysokość podnoszenia: 35 m Maks. temperatura medium: 35 °C Długość kabla: 15 m Klasa zabezpieczenia elektrycznego: IP X8

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość całkowita [mm]

1400

Wysokość do wlotu [mm]

1215

Wysokość do wylotu [mm]

965

Szerokość [mm]

2400

Długość [mm]

2400

Średnica wlotu [mm]

110

Średnica wylotu [mm]

110

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Może spodoba się również…