Zbiornik na deszczówkę 3400L Rain

3 869,00 

Sprzedanych: 26 szt.

  • wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu PE-HD
  • zbiornik ożebrowany
  • zbiornik może stać w wodzie
  • gwarancja 10 lat
Pojemność [L]: 3400
Produkt jest dostępny

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 3400L RAIN

Rain 3400L to zbiornik na deszczówkę, który jest jednym z najlepszych produktów do magazynowania wody pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, które dodatkowo pozwala na zmniejszenie rachunków poprzez ograniczenie korzystania z wody wodociągowej. Zgromadzona deszczówka może posłużyć do podlewania roślin, krzewów oraz np. mycia samochodu. Dodatkowo, w zbiorniku można zamontować pompę, która ułatwi korzystanie ze znajdującej się wewnątrz wody. 

Model ten to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, który wykonany jest z wysokozagęszczonego polietylenu. Z tego powodu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Posiada następujące wymiary: 1 500 mm szerokości, 2 400 mm długości oraz 1 730 mm wysokości. Dzięki temu, iż wymiary zbiornika są kompaktowe, możliwe jest zamontowanie go w trudno dostępnych miejscach. Wlot można wykonać w dwóch miejscach: w korpusie lub poprzez nadstawkę. Średnica rury doprowadzającej wodę do zbiornika wynosi 110 mm. Jedną z jego zalet jest możliwość zamontowania wewnątrz filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika znajduje się w nadstawce. Jeżeli zostanie zastosowany filtr zewnętrzny, wlot wykonywany jest w korpusie zbiornika.

Montaż zbiornika

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Nadstawka teleskopowa pozwala na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalny poziom zamontowania w gruncie wynosi 120 cm – licząc od poziomu pokrywy. Montując zbiornik należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. W przypadku, gdy zbiornik nie ma dostępu do kanalizacji deszczowej, należy wykonać tzw. przelew awaryjny, służący do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie można wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Do zbiornika stosuje się pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń.  

Zbiornik posiada Krajową Ocenę Techniczną oraz Certyfikat CE.

Ten model wydaje Ci się zbyt duży? W takim razie zbiornik Rain 2000L lub Rain 2500L będzie dla Ciebie idealny!

Zbiorniki produkowane są w Polce przez firmę Haba z doświadczeniem wynoszącym ponad 25 lat. Gwarancja na zbiorniki typu 3400L wynosi 10 lat.

Dane techniczne

Pojemność [L]

3400

Wysokość [mm]

1730

Wysokość do wlotu [mm]

1210

Wysokość do wylotu [mm]

1180

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2400

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

150