Ogrodowy system zbierania deszczówki Rain 6000L

6 879,00 

Sprzedanych: 25 szt.

  • zbiornik o pojemności 6000L
  • filtr do wody deszczowej z nadbudową 20cm
  • puszka poboru wody
  • pompa Multi Diver 1200 Auto
  • gwarancja na zbiornik 10 lat

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI RAIN 6000 L

RAIN 6 000 L to ogrodowy system zbierania deszczówki, który idealnie nadaje się do magazynowania i przechowywania wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Składa się ze zbiornika o pojemności 6000 L, filtra do wody deszczowej z nadbudową 20 cm, puszki poboru wody oraz pompy Multi Diver Auto.W dzisiejszych czasach oszczędzanie oraz magazynowanie wody deszczowej jest bardzo ważnym aspektem. Zgromadzona w zbiorniku woda może być wykorzystywana do podlewania ogrodu lub mycia samochodu, dzięki czemu ograniczone zostanie zużycie wody wodociągowej, co pozwoli na oszczędności oraz ochronę środowiska.  

Zbiornik na wodę opadową  RAIN 6000 L to monolityczny model z ożebrowaniem, wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu. Dlatego też charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością.  Mierzy 1 790 mm szerokości, 2 840 mm długości oraz 2 280 mm wysokości. Zbiornik posiada wlot o średnicy 110 mm, który możne znajdować się w korpusie zbiornika lub w jego nadbudowie. Istnieje także możliwość zamontowania wewnątrz zbiornika filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń (np. liści). Należy zamontować go na rurze doprowadzającej wodę. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika umieszcza się w nadstawce. Do zbiornika można dokupić  przyłącze do pompy wykonane rurą PE o średnicy 32 mm. Umożliwia podłączenie pompy w zbiorniku, bez wykonywania dodatkowych otworów w nadstawce. 

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalne przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejące zagospodarowanie ogrodu.

Działanie pompy automatycznej

W skład systemu ogrodowego wchodzi również pompa automatyczna Multi Diver 1200 Auto. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu.

Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu.

Taka pojemność wydaje ci się za duża? W takim razie system ze zbiornikiem 4500 L lub 3400 L będzie w sam raz!

Zbiorniki produkowane są w Polce przez firmę działającą na polskim rynku od ponad 25 lat. Producent udziela 10-letniej gwarancji na zbiornik, na pompę 2 letniej.

 

Dane techniczne

Pojemność [L]

6000

Wysokość [mm]

2280

Wysokość do wlotu [mm]

1610

Wysokość do wylotu [mm]

1580

Szerokość [mm]

1790

Długość [mm]

2840

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

150