Ogrodowy system zbierania deszczówki Rain 3400L

4 999,00 

Sprzedanych: 22 szt.

  • zbiornik o pojemności 3400L
  • filtr do wody deszczowej z nadbudową 20cm
  • puszka poboru wody
  • pompa Multi Diver 1200 Evo
  • gwarancja na zbiornik 10 lat
Pojemność [L]: 3400
Produkt jest dostępny

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI RAIN 3400 L

Zestaw z serii Rain to ogrodowy system zbierania deszczówki. Jest jednym z najlepszych zestawów do magazynowania wody opadowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Gromadzenie oraz wykorzystanie wody deszczowej jest przyjazne dla środowiska oraz pozwala na zmniejszenie rachunków za zużycie wody. Zestaw składa się z: zbiornika 3400 L, filtra do wody deszczowej z nadbudową 20 cm, puszki poboru wody oraz pompy Multi Diver Evo.

Rain 3400 L to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, który wykonany jest z wysokozagęszczonego polietylenu. Z tego powodu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Posiada następujące wymiary: 1 500 mm szerokości, 2 400 mm długości oraz 1 730 mm wysokości. Dzięki temu, iż wymiary zbiornika są kompaktowe, możliwe jest zamontowanie go w trudno dostępnych miejscach. Wlot można wykonać w dwóch miejscach: w korpusie lub poprzez nadstawkę. Średnica rury doprowadzającej wodę do zbiornika wynosi 110 mm. Jedną z jego zalet jest możliwość zamontowania wewnątrz filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń pochodzących z dachu. Należy zamontować go na rurze doprowadzającej wodę. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika znajduje się w nadstawce. Jeżeli zostanie zastosowany filtr zewnętrzny, wlot wykonywany jest w korpusie zbiornika. Do zbiornika można dokupić  przyłącze do pompy wykonane rurą PE o średnicy 32 mm. Umożliwia podłączenie pompy w zbiorniku, bez wykonywania dodatkowych otworów w nadstawce. 

Praca pompy i posadowienie zbiornika

W skład systemu wchodzi pompa automatyczna Multi Diver 1200 Evo. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu.

Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu.

Co więcej, dodatkowe nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalny poziom zamontowania zbiornika w gruncie wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń.  

Zbiornik o pojemności 3400 L to dla Ciebie za mało? W takim razie model Rain 6000 L będzie najlepszy!

Zbiorniki produkowane są w Polsce przez firmę działającą na polskim rynku od ponad 25 lat. Producent udziela 10-letniej gwarancji na zbiornik, zaś na na pompę 2 letniej.

 

Dane techniczne

Pojemność [L]

3400

Wysokość [mm]

1710

Wysokość do wlotu [mm]

1210

Wysokość do wylotu [mm]

1180

Długość [mm]

2400

Szerokość [mm]

1500

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

150