Ogrodowy system zbierania deszczówki EcoLine 4500L

6 399 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

  • zbiornik o pojemności 4500L
  • zewnętrzny filtr do wody deszczowej
  • puszka poboru wody
  • pompa Multi Diver 1000 Evo
  • możliwość nasypu do 1,2 m
  • zbiornik nie wymaga obsypki cementowo-piaskowej
  • gwarancja na zbiornik 10 lat
  • możliwość bezpłatnego odbioru zbiornika z magazynu w Rokietnicy
  • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest dostępny

Pojemność [L]: 4500
Konfiguracja: Zestaw z wyposażeniem
SprzedaneSprzedanych: 27 szt.
Odroczone płatnościKup na raty lub zapłać za 54 dni z P24Now
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
Impet. Oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na deszczówkę i ścieki. Sprzedaż i montaż
58 opinii Google
Jacek Z.
2023-11-11
Zbiornik wysokiej jakości, profesjonalna obsługa, bezproblemowe płatności, wszystko szybko, jasno i przejrzyście. Zdecydowanie polecam!
Magda_Lena S-J
2023-10-04
Zamontowaliśmy oczyszczalnię biologiczną Bio Easy Flow 5 w roku 2022. Doradztwo na bardzo wysokim poziomie, szybki i bardzo konkretny kontakt z biurem. Pomoc w załatwieniu pozwoleń w starostwie nieoceniona. Montaż trwał 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy każdemu znajomemu, który szuka oczyszczalni. Jedyny minus jaki znalazłam to nasze poletko rozsądzające ma kształt nieregularnego czworokąta i przydałyby się 2szt zraszaczy, a zamontowano 1szt, która miała teoretycznie wystarczyć na ten rozmiar poletka. Ale to minimalny mankament.
Zbigniew Oko
2023-09-01
Super 😁.
Wojciech Zdeb
2023-08-02
Doskonaly kontakt, wsparcie w wyborze urządzeń, szybka i dobrze przygotowana dostawa zbiornika wraz z oprzyrządowaniem. Polecam szczerze :)
Józef Kobylec
2023-07-04
Bardzo miła obsługa odbiór w Niepołomicach własnym środkiem transportu.Bardzo dobrze zorganizowane.Polecam innym klientą.
Krzysiek Wieczorek
2023-06-02
Szybka i profesjonalna obsługa.

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI ECOLINE 4500 L

Ogrodowy system zbierania deszczówki na bazie zbiornika EcoLine służy są do magazynowania wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Zestaw składa się z: zbiornika 4 500 L, filtra do wody deszczowej z nadbudową 20 cm, puszki poboru wody oraz pompy Multi Diver Evo. W dzisiejszych czasach oszczędzanie oraz magazynowanie wody deszczowej jest bardzo ważne. Zgromadzona w zbiorniku woda może być wykorzystywana do podlewania ogrodu, dzięki czemu ograniczone zostanie zużycie wody wodociągowej.  Zbiornik 4 500 L, wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu, cechuje się wysoką wytrzymałością. Jego wymiary wynoszą: 1 500 mm szerokości oraz 2 500 mm długości a całkowita wysokość zbiornika to 2 375 mm. Posiada wlot o średnicy 110 mm, który można wykonać w korpusie lub w jego nadbudowie. Jedną z jego zalet jest możliwość zamontowania wewnątrz zbiornika filtra w formie kosza, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń pochodzących z dachu budynku (np. liści). Należy zamontować go na rurze doprowadzającej wodę. Posiada sito filtrujące, dzięki któremu zatrzymywane są zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynków. W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika znajduje się w nadstawce. Jeżeli do zbiornika zostanie zastosowany filtr zewnętrzny, wlot znajdzie się w korpusie. Do zbiornika można dokupić przyłącze do pompy wykonane rurą PE o średnicy 32 mm. Umożliwia podłączenie pompy w zbiorniku, bez wykonywania dodatkowych otworów w nadstawce. 

Pompa Multi Driver 1000 Evo

W skład systemu ogrodowegowchodzi pompa automatyczna Multi Diver 1000 Evo. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu. Szczegółowe informacje dotyczące pompy dostępne są tutaj. Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm umożliwiają  posadowienie zbiornika na większej głębokości. Maksymalny przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm – licząc od poziomu pokrywy. Dodatkowo zbiornik można wyposażyć w pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w otoczenie. Myślisz, że przyda ci się zbiornik o mniejszej pojemności? W takim razie ogrodowy system ze zbiornikiem 2500 L będzie dla Ciebie najlepszy!   Polski producent udziela 10-letniej gwarancji na zbiornik, zaś na pompę 2-letniej.

Montaż zbiornika

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości, które pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalne przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm, licząc od poziomu korpusu. Montując zbiornik należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. W przypadku, gdy zbiornik nie ma dostępu do kanalizacji deszczowej, należy wykonać tzw. przelew awaryjny, służący do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie można wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń. Zbiornik może stać do wysokości 40cm w wodzie. Przy gruntach gliniastych i przy przykryciu gruntem powyżej 20cm zbiornik należy obsypać mieszaniną cementu i piasku. Przy braku wód gruntowych zbiornik należy obsypać gruntem rodzimym. Zbiornik nadaje się tylko do ruchu pieszego.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość [mm]

2375

Wysokość do wlotu [mm]

1620

Wysokość do wylotu [mm]

1590

Szerokość [mm]

1518

Długość [mm]

2500

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110

Waga [kg]

180

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Może spodoba się również…