Zbiornik na ścieki Tur 1000L

1 099,00 

Sprzedanych: 19 szt.

Dostawa: Kurierem 149 zł

Zbiornik do magazynowania ścieków komunalnych

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • zbiornik podziemny lub wolnostojący
  • posiada Krajową Ocenę Techniczną i Certyfikat CE
  • gwarancja 5 lat

Pojemność 1000L

Product details

ZBIORNIK NA ŚCIEKI TUR 1000 L

Tur to zbiornik na ścieki przeznaczony do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego. Z uwagi na niewielką pojemność, która wynosi 1000 L, ten model zazwyczaj montuje się przy budynkach letniskowych, na ogródkach działkowych. Co więcej, Tur można stosować zarówno jako zbiornik podziemny, jak i naziemny.

Zbiornik Tur to monolityczny model z ożebrowaniem, wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Dzięki temu zbiornik charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jego niewielkie rozmiary sprzyjają montażowi w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Jego szerokość wynosi 780 mm, natomiast długość – 2040 mm. Wlot do zbiornika pasuje pod rurę fi 110. Posiada również nadstawkę montażową, w której znajduje się rura doprowadzająca ścieki do zbiornika. Dodatkowo, aby umożliwić posadowienie go na większej głębokości, istnieje możliwość dokupienia nadstawek o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Maksymalny poziom zamontowania zbiornika w gruncie wynosi 40 cm – licząc od poziomu pokrywy.  Dodatkowo, jego zaletą są pokrywy wyposażone w zamki, które zabezpieczają zbiornik przed dostępem osób nieupoważnionych.

Montaż i wentylacja

Podczas montażu zbiornika należy zachować prawnie wymagane odległości. Zbiornik powinien być posadowiony minimum 5 m od budynku oraz 2 m od granicy działki sąsiedniej. Co więcej, powinien posiadać odpowietrzenie. Zazwyczaj jest to wentylacja wysoka, wykonywana wewnątrz budynku, która powinna być wyprowadzona za pomocą rury o średnicy 110 mm ponad kalenicę. Jeżeli budynek nie posiada odpowietrzenia, zaleca się jego wykonanie w postaci trójnika, który należy zamontować na rurze dopływowej do zbiornika.

Użytkując zbiornik należy pamiętać, aby nie dopuścić do przekroczenia maksymalnego dopuszczalnego poziomu ścieków w zbiorniku, który można kontrolować mechanicznie lub wizualnie. Po napełnieniu się zbiornika należy odpompować ścieki przy pomocy wozu asenizacyjnego

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Potrzebujesz większego modelu? Sprawdź zbiorniki na ścieki z rodziny DropWater – na przykład model 3000 L lub 4000 L.

Zbiorniki są  produktem polskim, wytwarzanym przez polską firmę z długoletnim doświadczeniem w branży wodno-kanalizacyjnej. Producent udziela 5-letniej gwarancji na zbiornik.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

1000

Wysokość całkowita [mm]

1000

Wysokość do wlotu [mm]

770

Wysokość do wylotu [mm]

740

Szerokość [mm]

780

Długość [mm]

2040

Średnica wlotu i wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

440