Zbiornik na ścieki DropWATER 5000L

3 499,00 

Sprzedanych: 22 szt.

Dostawa: Kurierem od 349 zł

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
  • opcjonalna średnica dopływu
  • gwarancja 5 lat

Product details

ZBIORNIK NA ŚCIEKI DROPWATER 5000 L

DropWater 5000 L to zbiornik na ścieki, który ma za zadanie magazynowanie oraz przechowywane nieczystości pochodzących z budynków jednorodzinnych. W przypadku braku możliwości podłączenia budynku do miejskiej sieci kanalizacyjnej, zbiorniki tego typu są jednym z najlepszych rozwiązań umożliwiających odbiór ścieków z budynku. Pojemność 5000 L wystarcza dla dwuosobowej rodziny przy opróżnianiu zbiornika średnio raz w miesiącu.

Zbiornik 5000 L jest modelem monolitycznym i jednokomorowym, który produkowany jest z wysokiej jakości polietylenu. Ożebrowane ścianki o grubości około 10 mm, umożliwiają stabilizację zbiornika w gruncie oraz chronią przed zgnieceniem. Zbiornik mierzy 1 500 mm szerokości oraz 2 400 mm długości. Z powodu jego zwiększonej wysokości (w porównaniu do modelu o pojemności 4 000 L), zyskujesz dodatkowe 1 000 L pojemności. Górna część zbiornika posiada specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie (wraz z zaznaczonymi miejscami), dzięki któremu istnieje możliwość wyboru średnicy rury dopływowej. Dostępne są dwa warianty: wlot o średnicy 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w otwór wylotowy o średnicy 110 mm.

Do zadań eksploatacyjnych związanych ze zbiornikiem należy kontrola poziomu ścieków, która może odbywać się wizualnie lub za pomocą pływaka. W momencie, gdy zbiornik napełni się ściekami, należy wezwać wóz asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do pobliskiej oczyszczalni. 

Montaż zbiornika

Zbiorniki na ścieki należy zamontować zgodnie z przepisami prawa, zachowując wymagane odległości, które wynoszą odpowiednio 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz 5 m od budynku.  Dodatkowo, istnieje możliwość wyposażenia zbiornika w dodatkowe nadbudowy. Umożliwia to posadowienie go na większej głębokości. Nadbudowy o wysokości 20 cm oraz 40 cm, dostępne są zarówno dla otworu o średnicy 315 mm jak i 585 mm. Co więcej, przykręcane pokrywy zbiornika gwarantują bezpieczeństwo przed dostępem osób nieupoważnionych. Ich montaż jest bardzo łatwy: wystarczy nałożyć dodatkową nadbudowę na otwór zbiornika oraz zamontować pokrywę.

Pamiętaj, że każdy ze zbiorników na ścieki powinien mieć wykonane odpowietrzenie. Zazwyczaj jest to odpowietrzenie wysokie w budynku. Jeżeli budynek nie posiada go, należy je wykonać poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, który umożliwi wykonanie odpowietrzenia wysokiego.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Potrzebujesz mniejszego modelu zbiornika? W takim razie koniecznie sprawdź DropWater 3000 L!

Zbiorniki wytwarzane są w Polsce przez polską firmę z długoletnim doświadczeniem. Na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

5000

Wysokość całkowita [mm]

2200

Wysokość do wlotu [mm]

1830

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2400

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Możesz lubić także…