Zbiornik na ścieki DropWATER 3000L

2 199,00 

Sprzedanych: 18 szt.

Dostawa: Kurierem 349 zł

Uwaga! Produkt w tej cenie jest na wyczerpaniu.
Obecna oferta obowiązuje do 28 lutego. Od 1 marca produkt wyraźnie podrożeje. Zamów i zapłać teraz, a odbierzesz lub zlecisz nam wysyłkę w późniejszym, wygodnym terminie do 10 marca.

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
  • opcjonalna średnica dopływu
  • gwarancja 5 lat

Product details

ZBIORNIK NA ŚCIEKI DROPWATER 3000 L

DropWater 3000 L to zbiornik na ścieki przeznaczony do magazynowania nieczystości, pochodzących z budynków jednorodzinnych. Na obszarach, które nie mają możliwości podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej, pozwala rozwiązać problem z odprowadzeniem ścieków bytowych. Z uwagi na jego niewielką pojemność, wynoszącą 3000 L, zazwyczaj montowany jest głównie przy budynkach letniskowych. 

 Zbiornik DropWater 3000 L to model monolityczny, posiadający dwie komory, wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Grubość ścianek zbiornika wynosi ok. 10 mm, a ich ożebrowanie pozwala na łatwiejszą stabilizację w gruncie. Dodatkowo, zapewnia to ochronę przez zgnieceniem. Co więcej, niewielkie wymiary zbiornika pozwalają na jego montaż w trudno dostępnych miejscach. Jego szerokość wynosi 1 210 mm, natomiast długość – 2 700 mm. Specjalnie przygotowane oraz wyprofilowane wypłaszczenie, z zaznaczonymi miejscami do wykonania otworów, daje możliwość wyboru średnicy rury doprowadzającej ściek do zbiornika. Otwór wlotowy może mierzyć 160 lub 110 mm średnicy. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w zaślepiony wylot o średnicy 110 mm. 

Do zadań eksploatacyjnych użytkownika należy kontrola wizualna lub przy pomocy pływaka poziomu ścieków znajdujących się w zbiornika. Gdy zbiornik całkowicie zapełni się ściekami, należy go opróżnić, wzywając wóz asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do miejskiej oczyszczalni. 

Montaż i odpowietrzanie

Przy montażu zbiornika należy przestrzegać wymaganych prawem odległości. Należy zachować odległość 2 m od granicy sąsiedniej działki oraz 5 m od ściany budynku, która nie posiada otworów okiennych oraz drzwiowych. Montaż nadstawek odbywa się w prosty sposób. Polega na zdjęciu pokrywy, nałożeniu dodatkowej nadbudowy, a następnie ponownym zamontowaniu pokrywy. Zaletą pokryw zbiornika jest możliwość ich przykręcenia, co zapewnia zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych.

Posadowienie zbiornika na większej głębokości zapewniają dodatkowe nadbudowy, które występują w dwóch konfiguracjach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Dostępne są zarówno na otwór  średnicy 315 mm jak i 585 mm.

Każdy z montowanych zbiorników na nieczystości ciekłe powinien posiadać odpowietrzenie, zapewniające ochronę przed zatruciem się niebezpiecznymi związkami, które mogą uwalniać się ze zbiornika. W większości budynki posiadają odpowietrzenie wysokiej kanalizacji, wyprowadzone ponad kalenicę. Natomiast w przypadku braku odpowietrzenia, należy je wykonać poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, a następnie poprzez trójnik zamontować odpowietrzenie wysokie.

Zbiornik posiada zarówno aktualną krajową ocenę techniczną, jak i świadectwo jakości.

Potrzebujesz większego zbiornika? Jeżeli tak, model DropWater 5000 L będzie dla Ciebie idealny!
Zbiorniki produkowane są przez polską firmę z długoletnim doświadczeniem, która udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

3000

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1240

Szerokość [mm]

1210

Długość [mm]

2700

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Możesz lubić także…