Zbiornik na ścieki DropWATER 2000L

1 949,00 

Sprzedanych: 36 szt.

Dostawa: Kurierem 349 zł

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
  • opcjonalna średnica dopływu
  • gwarancja 5 lat

Product details

ZBIORNIK NA ŚCIEKI DROPWATER 2000 L

DropWater to zbiornik na ścieki, który służy do magazynowania ścieków bytowych pochodzących z gospodarstwa domowego. Zastosowanie takiego zbiornika pozwala na rozwiązanie problemu związanego z odprowadzeniem ścieków bytowych na terenach, na których nie ma możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Z uwagi na małą pojemność tego modelu, wynoszącą 2 000 L, zbiornik zazwyczaj montuje się przy budynkach letniskowych. 

Model ten to monolityczny, dwukomorowy zbiornik wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Grubość ścianek wynosi ok. 10 mm. Żebrowana konstrukcja zbiornika zabezpiecza go przed zgnieceniem oraz stabilizuje w gruncie. Dzięki jego niewielkim wymiarom można montować go nawet w ciasnych miejscach. Szerokość zbiornika wynosi 870 mm, natomiast jego długość 2 410 mm. Co więcej, dzięki specjalnie wyprofilowanemu wypłaszczeniu, na którym zaznaczone są otwory do samodzielnego wycięcia, można zdecydować, o jakiej średnicy wykonać wlot do zbiornika. Wlot może mierzyć 110 lub 160 mm średnicy. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w zaślepiony wylot o średnicy 110 mm. 

Zaleca się kontrolę wizualną lub za pomocą pływaka poziomu ścieków w zbiorniku. W momencie całkowitego zapełnienia zbiornika należy opróżnić go, wzywając wóz asenizacyjny, który wywiezie nieczystości do miejskiej oczyszczalni. 

Montaż i odpowietrzanie

Przy montażu zbiornika należy pamiętać o wymaganych prawnie odległościach. Wynoszą one 2 m od granicy działki sąsiedniej, natomiast od budynku – 5 m (od ściany bez otworów okiennych i drzwiowych). Dodatkowo, nadbudowy do zbiornika dają możliwość posadowienia go na większej głębokości. Nadstawki dostępne są w dwóch wariantach: o wysokości 20 cm oraz 40, zarówno na otwór o średnicy 315 mm jak i 585 mm. Ich montaż jest bardzo prosty – wystarczy zdjąć pokrywę, nałożyć dodatkową nadbudowę oraz ponownie zamontować pokrywę. Pokrywy przykręca się, co pozwala na zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych.

Zbiornik na nieczystości powinien posiadać odpowietrzenie. Zazwyczaj budynki posiadają odpowietrzenie wysokie kanalizacji, wyprowadzone ponad kalenicę. Jeżeli budynek nie posiada odpowietrzenia, należy je wykonać poprzez montaż trójnika na rurze dopływowej, a następnie poprzez trójnik wykonać odpowietrzenie wysokie.

Zbiornik posiada aktualną Krajową Ocenę Techniczną oraz świadectwo jakości.

Poszukujesz większego zbiornika? W takim razie sprawdź model DropWater 3000 L lub też DropWater 4000 L!

Zbiorniki objęte są 5-letnią gwarancją, którą zapewnia polski producent działający na rynku od kilkudziesięciu lat.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

2000

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1270

Szerokość [mm]

870

Długość [mm]

2410

Średnica wlotu [mm]

110/160

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Możesz lubić także…