Zbiornik na deszczówkę DropWATER 5000L

3 499,00 

Sprzedanych: 24 szt.

Dostawa: Kurierem od 349 zł

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
  • opcjonalna średnica dopływu
  • gwarancja 5 lat

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ DROPWATER 5000 L

DropWater 5000 L to zbiornik na deszczówkę, który służy do magazynowania oraz przechowywania wody opadowej, pochodzącej  z dachów budynków oraz terenów utwardzonych. Zgromadzona woda może posłużyć np. do podlewania ogrodu lub mycia samochodu. Dzięki zamontowaniu zbiornika w ogrodzie możesz oszczędzić pieniądze, gdyż ograniczysz wydatki na wodę wodociągową. Co więcej, w ten sposób przyczyniasz się do ochrony naszej planety! W zbiorniku istnieje możliwość zamontowania pompy, która w znacznym stopniu ułatwi podlewanie ogrodu. 

Zbiornik 5 000 L jest modelem monolitycznym i jednokomorowym, który produkowany jest z wysokiej jakości polietylenu. Ożebrowane ścianki o grubości około 10 mm, umożliwiają stabilizację zbiornika w gruncie oraz chronią przed zgnieceniem. Zbiornik mierzy 1 500 mm szerokości oraz 2 400 mm długości. Z powodu jego zwiększonej wysokości (w porównaniu do modelu o pojemności 4 000 L), zyskujesz dodatkowe 1 000 L wody. Górna część zbiornika posiada specjalnie wyprofilowane wypłaszczenie (wraz z zaznaczonymi miejscami), dzięki któremu istnieje możliwość wyboru średnicy rury dopływowej. Dostępne są dwa warianty: wlot o średnicy 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w otwór wylotowy o średnicy 110 mm.

Montaż zbiornika

Zbiorniki na wodę deszczową należy zamontować zgodnie z przepisami prawa, zachowując wymagane odległości. Odległości te wynoszą odpowiednio 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz 3 m od zabudowań. Istnieje także możliwość wyposażenia zbiornika w dodatkowe nadbudowy, co umożliwia posadowienie go na większej głębokości. Nadbudowy o wysokości 20 cm oraz 40 cm, dostępne są zarówno dla otworu o średnicy 315 mm jak i 585 mm. Przykręcane pokrywy zbiornika gwarantują bezpieczeństwo przed dostępem osób nieupoważnionych. Ich montaż jest bardzo łatwy, wystarczy nałożyć dodatkową nadbudowę na otwór zbiornika oraz zamontować pokrywę.

Ze zbiornika należy wykonać tzw. przelew awaryjny, jeżeli nie posiada on dostępu do kanalizacji deszczowej. Jego zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru zgromadzonej wody, którą możesz wykorzystać na ternie działki poprzez wykonanie drenażu rozsączającego, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. 

Zalecamy, aby przed wlotem do zbiornika zamontować filtr do wody deszczowej wyposażony w sito, w którym gromadzone są liście oraz inne zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynku.  

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Jeżeli poszukujesz modeli z dwiema komorami, zobacz zbiornik DropWater 2000 L oraz DropWater 3000 L.

Zbiorniki wytwarzane są w Polsce przez firmę z długoletnim doświadczeniem. Na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

5000

Wysokość całkowita [mm]

2200

Wysokość do wlotu [mm]

1830

Szerokość [mm]

1500

Długość [mm]

2400

Średnica wlotu [mm]

160/110

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Możesz lubić także…