Zbiornik na deszczówkę DropWATER 3000L

2 199,00 

Sprzedanych: 30 szt.

Dostawa: Kurierem 349 zł

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
  • opcjonalna średnica dopływu
  • gwarancja 5 lat

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ DROPWATER 3000 L

DropWater 3000 L to zbiornik na deszczówkę przeznaczony do magazynowania wody opadowej, pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Zgromadzoną w ten sposób wodę możesz wykorzystać np. do podlewania ogrodu lub mycia samochodu. Takie rozwiązanie zmniejsza rachunki za wodę oraz chroni środowisko. Dodatkowo, istnieje możliwość zamontowania pompy wewnątrz zbiornika, która w znacznym stopniu ułatwi korzystanie ze zebranej wody. 

Model o pojemności 3 000 L jest zbiornikiem monolitycznym, posiadającym dwie komory, wykonanym z wysokiej jakości polietylenu. Grubość ścianek wynosi ok. 10 mm, a ich ożebrowanie pozwala na łatwiejszą stabilizację w gruncie oraz zapewnia ochronę przez zgnieceniem. Szerokość tego modelu wynosi 1 210 mm, natomiast jego długość 2 700 mm. Dzięki temu, że wymiary zbiornika są niewielkie, można zamontować go w trudno dostępnych miejscach. Specjalnie przygotowane oraz wyprofilowane wypłaszczenie, z zaznaczonymi miejscami do wykonania otworów, daje możliwość wyboru średnicy rury doprowadzającej ściek do zbiornika. Otwór wlotowy może mierzyć 160 lub 110 mm. Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w wylot o średnicy 110 mm. 

Montaż zbiornika

Montaż nadstawek odbywa się w prosty sposób. Polega na zdjęciu pokrywy, nałożeniu dodatkowej nadbudowy, a następnie ponownym zamontowaniu pokrywy. Zaletą pokryw zbiornika jest możliwość ich przykręcenia, co zapewnia zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych. Montaż zbiornika związany jest z przestrzeganiem wymaganych prawem odległości. Należy zachować odległość 2 m od granicy sąsiedniej działki oraz 3 m od zabudowań. Co więcej, posadowienie zbiornika na większej głębokości zapewniają dodatkowe nadbudowy. Nadbudowy występują w dwóch konfiguracjach: o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Dostępne są zarówno na otwór o średnicy 315 mm jak i 585 mm.

W przypadku, gdy zbiornik nie ma dostępu do sieci kanalizacji deszczowej, to należy wykonać tzw. przelew awaryjny. Zadaniem przelewu jest odprowadzenie nadmiaru wody zgromadzonej w zbiorniku. Nadmiar wody można zagospodarować na ternie działki poprzez wykonanie drenażu rozsączającego, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Zalecamy, aby przed wlotem do zbiornika zamontować filtr do wody deszczowej wyposażony w sito, w którym gromadzone są liście oraz inne zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynku.  

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Jeżeli potrzebujesz czegoś większego, sprawdź zbiornik DropWater 4000 L. Jeżeli zaś szukasz mniej pojemnego modelu – DropWater 2000 L będzie dla Ciebie idealny!

Zbiorniki produkowane są przez firmę z długoletnim doświadczeniem. Na zbiorniki producent udziela 5-letniej gwarancji.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

3000

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1240

Szerokość [mm]

1210

Długość [mm]

2700

Średnica wlotu [mm]

160/110

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Możesz lubić także…