Zbiornik na deszczówkę DropWATER 2000L

1 949,00 

Sprzedanych: 26 szt.

Dostawa: Kurierem 349 zł

Uwaga! Produkt w tej cenie jest na wyczerpaniu.
Obecna oferta obowiązuje do 28 lutego. Od 1 marca produkt wyraźnie podrożeje. Zamów i zapłać teraz, a odbierzesz lub zlecisz nam wysyłkę w późniejszym, wygodnym terminie do 10 marca.

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • możliwość montażu przy wysokim poziomie wody gruntowej
  • opcjonalna średnica dopływu
  • gwarancja 5 lat

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ DROPWATER 2000 L

DropWater to zbiornik na deszczówkę, który służy do gromadzenia wody pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Zastosowanie takiego zbiornika pozwala na wykorzystanie zebranej wody do podlewania trawnika, kwiatów lub warzyw oraz np. mycia samochodów. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy wodę, zmniejszany wysokość rachunków oraz chronimy środowisko. Dodatkowo, istnieje możliwość zamontowania w zbiorniku pompy, która w znacznym stopniu ułatwi podlewanie ogrodu. 

Zbiornik DropWater to monolityczny, dwukomorowy model wykonany z wysokiej jakości polietylenu, o grubości ścianek wynoszącej ok. 10 mm. Żebrowana konstrukcja zabezpiecza go przed zgnieceniem oraz stabilizuje w gruncie. Zbiornik, ze względu na jego niewielkie wymiary, można zamontować w ciasnych miejscach. Jego szerokość wynosi 870 mm, a długość – 2 410 mm. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu wypłaszczeniu, na którym zaznaczone są otwory do samodzielnego wycięcia, można zdecydować o rozmiarze średnicy wlotu: 110 lub 160 mm. Dodatkowo, zbiornik posiada wylot o średnicy 110 mm.

Montaż i posadowienie

Dodatkowe nadbudowy do zbiornika dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Nadstawki dostępne są w dwóch wariantach: o wysokości 20 oraz 40 cm, zarówno na otwór o średnicy 315 mm jak i 585 mm. Montaż nastawek jest bardzo prosty: wystarczy zdjąć pokrywę, nałożyć dodatkową nadbudowę oraz ponownie zamontować pokrywę. Pokrywy w zbiorniku są przykręcane, co pozwala na zabezpieczenie zbiornika przed dostępem osób nieupoważnionych. Przy montażu zbiornika należy pamiętać o wymaganych prawnie odległościach, które wynoszą 2 m od granicy działki oraz 3 m od zabudowań.

Jeżeli zbiornik nie ma dostępu do sieci kanalizacji deszczowej, to należy wykonać tzw. przelew awaryjny. Jego zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru wody zgromadzonej w zbiorniku. Nadmiar wody może być zagospodarowany na ternie działki poprzez wykonanie drenażu rozsączającego, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. 

Zalecamy, aby przed wlotem zamontować filtr do wyposażony w sito, w którym gromadzone są zanieczyszczenia pochodzące z dachu budynku.  

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Potrzebujesz czegoś większego? Sprawdź zbiorniki DropWater o pojemności 3000 L lub 4000 L!

Producent, działający na rynku od kilkudziesięciu lat, zapewnia pięcioletnią gwarancję na zbiornik!

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

2000

Wysokość całkowita [mm]

1570

Wysokość do wlotu [mm]

1270

Szerokość [mm]

870

Długość [mm]

2410

Średnica wlotu [mm]

160/110

Średnica wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

585

Możesz lubić także…