Zbiornik na deszczówkę BioFicient 2000L

3 199,00 

Sprzedanych: 34 szt.

Dostawa: Kurierem gratis

  • zbiornik o pojemności 2000 L
  • gwarancja na zbiornik 20 lat
  • nasyp ziemi 1,5 m
  • teleskopowa nadbudowa

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ BIOFICIENT 2000 L

BioFicient 2000 L to zbiornik na deszczówkę, przeznaczony do magazynowania wody opadowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Gromadzenie oraz wykorzystywanie wody deszczowej jest przyjazne dla środowiska i wspomaga jego ochronę. Pozwala to również na zmniejszenie rachunków za zużycie wody, gdyż ograniczasz zużycie tej z wodociągu. Zgromadzona w zbiorniku deszczówka może posłużyć do podlewania trawnika, rabat, krzewów, ogrodu warzywnego oraz np. mycia samochodu.

Zbiornik wykonany jest z polietylenu formowanego nowoczesną metodą formowania  rotacyjnego, czyli rotomouldingu. Charakteryzuje go bardzo mocna, ożebrowana konstrukcja. Posiada wzmocnione ścianki, które umożliwiają głęboką instalację. Zagłębienie rury doprowadzającej ściek można umieścić nawet do 150 cm pod ziemią. Zbiornik posiada jeden regulowany właz klasy A15 o średnicy 60 cm. Jest on zamykany na kluczyk, który z łatwością wkomponuje się w zielone otoczenie. Niskoprofilowa konstrukcja zbiornika umożliwia instalację w trudnych warunkach gruntowych i wodnych np. przy wysokim poziomie wód gruntowych lub przy płytkim występowaniu skał. Przy instalacji w gruntach suchych nie istnieje konieczność stosowania obsypki cementowej, co znacznie obniża koszty instalacji.

Wymiary zbiornika

BioFicient 2000 L to zbiornik o długości 2 m, szerokości 1,32 m i 1,88 m wysokości całkowitej. Wysokość do wlotu wynosi 1,08 m, zaś wysokość do wylotu – 0,98 m. Dodatkowo, można dokupić specjalną nadstawkę o wysokości 50 cm, która umożliwia montaż na jeszcze większej głębokości. Model ten waży 200 kg. Zbiornik wyposażony jest w otwór wlotowy i przelew o średnicy fi 100. Posiada także otwór techniczny, w którym można przeprowadzić kabel oraz rurę od pompy.  Jeżeli zdecydujesz się na zamontowanie pompy w zbiorniku, znacznie ułatwi to dostęp oraz korzystanie ze zgromadzonej wewnątrz wody opadowej. Kolejną zaletą zbiornika jest możliwość zamontowania wewnątrz filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń.

Co więcej, zbiornik posiada aprobatę AT-15-7734/2016.

Potrzebujesz większego zbiornika na deszczówkę? Koniecznie sprawdź model Rain 3400 L lub DropWater 3000 L – z pewnością będą dla ciebie idealne!

Dane techniczne

Długość [mm]

2000

Szerokość [mm]

1320

Wysokość max. [mm]

1880

Wysokość do wlotu [mm]

1080

Wysokość do wylotu

980

Waga [kg]

200