Zbiornik na deszczówkę 6000L Rain

5 729,00 

Sprzedanych: 31 szt.

  • zbiornik wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu PE-HD
  • zbiornik ożebrowany
  • zbiornik może stać w wodzie
  • gwarancja 10 lat
Pojemność [L]: 6000
Produkt jest dostępny

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 6000L RAIN

Zbiorniki serii Rain idealnie nadają się do magazynowania i przechowywania wody deszczowej pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Zbiornik na deszczówkę 6000L stanowi ekologiczną odpowiedź na korzystanie z sieci wodociągowej. Co więcej, pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze wydawane na rachunki. Zgromadzona w zbiorniku woda może być wykorzystywana do podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Dodatkowo, w zbiorniku można zamontować pompę, która ułatwi wykorzystanie zgromadzonej wody. 

Zbiornik na wodę opadową  Rain 6000L to monolityczny model z ożebrowaniem, wykonany z wysokozagęszczonego polietylenu. Dlatego też charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością.  Mierzy 1 790 mm szerokości, 2 840 mm długości oraz 2 280 mm wysokości. Zbiornik posiada wlot o średnicy 110 mm, który możne znajdować się w korpusie zbiornika lub w jego nadbudowie. Istnieje także możliwość zamontowania wewnątrz zbiornika filtra koszowego, oczyszczającego wodę z zanieczyszczeń (np. liści). W przypadku takiego rozwiązania wlot do zbiornika umieszcza się w nadstawce. W sytuacji, gdy zdecydujesz się na filtr zewnętrzny, wlot znajdzie się w korpusie zbiornika.

Montaż zbiornika

Nadstawki teleskopowe o wysokości 25 cm dają możliwość posadowienia zbiornika na większej głębokości. Dodatkowo, pozwalają na regulację wysokości co 5 cm. Maksymalne przykrycie zbiornika gruntem wynosi 120 cm, licząc od poziomu pokrywy. Przy montażu zbiornika należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. Jeżeli nie ma dostępu do kanalizacji deszczowej, należy ze zbiornika wykonać tzw. przelew awaryjny, który służy do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie można wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających. Do zbiornika można zastosować pokrywę typu kameleon, która z łatwością wkomponuje się w istniejącą zieleń.  

Zbiornik posiada Krajową Ocenę Techniczną oraz Certyfikat CE.

Szukasz czegoś mniejszego? Sprawdź zbiorniki z serii Rain o pojemności 4500L lub 3400L!

Zbiorniki produkowane są w Polce przez firmę Haba z doświadczeniem wynoszącym ponad 25 lat. Gwarancja na zbiorniki typu 6000L wynosi 10 lat.

Dane techniczne

Pojemność [L]

6000

Wysokość [mm]

2280

Wysokość do wlotu [mm]

1610

Wysokość do wylotu [mm]

1580

Szerokość [mm]

1790

Długość [mm]

2840

Wlot [mm]

110

Wylot [mm]

110 lub 50

Waga [kg]

250