Zbiornik na deszczówkę 5000L Basic Flat

7 999 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

Zbiornik do magazynowania wody deszczowej

  • monolityczny, cylindryczny zbiornik wykonany z polietylenu
  • zbiornik podziemny do wysokiego poziomu wód gruntowych
  • posiada Certyfikat CE
  • gwarancja 10 lat
  • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Łomży (18-400) oraz magazynu w Czeladzi (41-253)
  • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest niedostępny

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 5000L BASIC FLAT

Basic Flat 5000L to zbiornik na deszczówkę, który ma za zadanie gromadzić oraz magazynować wodę deszczową pochodzącą z dachów oraz powierzchni utwardzonych. Zgromadzoną wodę można używać do podlewania ogrodu lub mycia samochodu, co pozwala na oszczędności związane ze zmniejszeniem rachunków za wodę oraz ochronę środowiska.

Zbiornik Basic Flat wytwarzany jest z wysokiej jakości polietylenu PEHD, przy użyciu nowoczesnej metody, polegającej na wytłaczaniu z rozdmuchem. Jest to monolityczny, ożebrowany zbiornik, który dzięki swojej konstrukcji odporny jest na zgniecenia. Mierzy 2 300 mm szerokości oraz 2 930 mm długości. Wysokość zbiornika wynosi 1 600 mm. Zbiornik w wersji podstawowej składa się z dospawanej nadbudowy o wysokości 35 cm, w której znajduje się wlot o średnicy 110 mm, króciec techniczny o średnicy 110 oraz przelew awaryjny wraz z syfonem zabezpieczającym przed przedostaniem się do zbiornika gryzoni. Ponadto, posiada filtr koszowy, który wyłapuje zanieczyszczenia mogące przedostać się do zbiornika, np. liści. Co więcej, zbiornik wyposażyliśmy także w zakręcaną pokrywę, dzięki której osoby nieupoważnione nie mają do niego dostępu. 

Pokrywę zbiornika można wymienić na pokrywę z punktem poboru wody. Dzięki wymianie pokrywy odpada konieczność zakupu osobnej puszki – skrzynki poboru wody. Pokrywa ma otwieraną klapkę i jest wyposażona w zawór 3/4 cala, do którego można podłączyć z jednej strony wąż do podlewania a z drugiej strony pompę.

Montaż zbiornika

Montaż zbiornika wykonuje się w przygotowanym wcześniej wykopie, który należy wypoziomować oraz usunąć z niego kamienie. Gdy zbiornik zostanie umieszczony w wykopie, należy zamontować dodatkową nadbudowę (jeżeli taka występuje) oraz pozostałe wyposażenie, np. pokrywę oraz pompę. Kolejnym krokiem jest obsypywanie zbiornika. Najpierw należy zalać zbiornik wodą do wysokości około 2/3, a następnie obsypywać piaskiem wymieszanym z cementem. Obsypkę powinno się zagęszczać ręcznie, bez użycia sprzętu mechanicznego. Zbiornik obsypujemy mieszaniną piasku z cementem do wysokości pokrywy. Dodatkowo, posadowienie zbiornika na większej głębokości umożliwia dodatkowa nadstawka do zbiornika o wysokości 35 cm. 

Za pomocą przelewu awaryjnego należy wykonać podłączenie zbiornika do kanalizacji deszczowej. Gdy budynek nie ma dostępu do kanalizacji, nadmiar zgromadzonej wody należy zagospodarować na terenie działki. W tym celu można wykonać system drenażu lub studni chłonnej.

Poprzez otwór techniczny można wykonać wyprowadzenie przewodu tłocznego oraz zasilania w przypadku, gdy w zbiorniku znajdzie się pompa. 

Poszukujesz mniejszego modelu? W takim razie sprawdź zbiornik Basic Flat 3000L!

Producent, działający na polskim rynku od kilku lat, zapewnia dziesięcioletnią gwarancję.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość do krawędzi włazu [mm]

1650

Wysokość do wlotu [mm]

1290

Wysokość do wylotu [mm]

970

Szerokość [mm]

2300

Długość [mm]

2930

Średnica wlotu i wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

700

Konfiguracja

Zbiornik

Waga [kg]

170

Może spodoba się również…