Zbiornik na deszczówkę 3000L Basic Flat

5 200 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

Zbiornik do magazynowania wody deszczowej

  • monolityczny, cylindryczny zbiornik wykonany z polietylenu
  • zbiornik podziemny do wysokiego poziomu wód gruntowych
  • posiada Certyfikat CE
  • gwarancja 10 lat
  • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Łomży (18-400) oraz magazynu w Czeladzi (41-253)
  • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest niedostępny

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ 3000L BASIC FLAT

Basic Flat 3000L to zbiornik na deszczówkę, który służy do gromadzenia oraz magazynowania wody deszczowej pochodzącej z dachów i terenów utwardzonych. Pozwala to na zmniejszenie rachunków za wodę wodociągową oraz pomaga chronić środowisko.

Zbiornik płaski wykony został z wysokiej jakości polietylenu PEHD przy użyciu nowoczesnej metody wytłaczania z rozdmuchem. Jest to monolityczny, ożebrowany model, który dzięki swej konstrukcji odporny jest na zgniecenia. Posiada następujące wymiary: 2 100 mm szerokości, 2 450 mm długości oraz 1 400 mm wysokości. Zbiornik w wersji podstawowej wyposażamy w dospawaną, zieloną nadbudowę o wysokości 35 cm. W nadbudowie znajdują się: wlot o średnicy 110 mm, króciec techniczny o średnicy 110 oraz przelew awaryjny wraz z syfonem zabezpieczającym przed wtargnięciem gryzoni. Ponadto, posiada zakręcaną pokrywę w kolorze zielonym oraz filtr koszowy w nadbudowie. Jego zadaniem jest zbieranie zanieczyszczeń mogących przedostać się do wewnątrz, np. liści. 

Aby posadowić zbiornik na większej głębokości można dokupić nadstawkę do zbiornika o wysokości 35 cm. Pokrywę zbiornika zakręca się, dzięki czemu osoby nieupoważnione nie mają do niego dostępu. 

Pokrywę zbiornika można wymienić na pokrywę z punktem poboru wody. Dzięki wymianie pokrywy odpada konieczność zakupu osobnej puszki – skrzynki poboru wody. Pokrywa ma otwieraną klapkę i jest wyposażona w zawór 3/4 cala, do którego można podłączyć z jednej strony wąż do podlewania a z drugiej strony pompę.

Montaż zbiornika

Montaż zbiornika należy wykonać w przygotowanym wcześniej wykopie, który należy wypoziomować oraz usunąć z niego kamienie. Gdy zbiornik zostanie umieszczony w wykopie, należy zamontować dodatkową nadbudowę (jeżeli taka występuje) oraz pozostałe wyposażenie, np. pokrywę oraz pompę. Kolejnym krokiem jest obsypywanie zbiornika. Najpierw należy zalać zbiornik wodą do wysokości około 2/3, a następnie obsypywać piaskiem wymieszanym z cementem. Obsypkę należy zagęszczać ręcznie, bez użycia sprzętu mechanicznego. Zbiornik należy obsypać mieszaniną piasku z cementem do wysokości pokrywy. 

Za pomocą przelewu awaryjnego należy podłączyć zbiornik do kanalizacji deszczowej. Jeżeli nie ma dostępu do kanalizacji, należy zagospodarować nadmiar wody na terenie działki, np. poprzez wykonanie systemu drenażu lub studni chłonnej.

Poprzez otwór techniczny można wykonać wyprowadzenie przewodu tłocznego oraz zasilania w przypadku, gdy w zbiorniku będzie zamontowana pompa.

Potrzebujesz większego zbiornika? Sprawdź model Basic Flat 5000L

Producent, działający na polskim rynku od kilku lat, obejmuje zbiorniki dziesięcioletnią gwarancją.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość do krawędzi włazu [mm]

1430

Wysokość do wlotu [mm]

1080

Wysokość do wylotu [mm]

710

Szerokość [mm]

2100

Długość [mm]

2450

Średnica wlotu i wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

700

Konfiguracja

Zbiornik

Waga [kg]

130

Może spodoba się również…