Zbiornik na deszczówkę Tur 1000L

1 099,00 

Sprzedanych: 28 szt.

Dostawa: Kurierem 149 zł

Zbiornik do magazynowania wody deszczowej

  • monolityczny, żebrowany zbiornik wykonany z polietylenu
  • zbiornik podziemny lub wolnostojący
  • posiada Krajową Ocenę Techniczną i Certyfikat CE
  • gwarancja 5 lat

Pojemność 1000L

Product details

ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ TUR 1000

Zbiornik na deszczówkę TUR jest idealnym produktem do magazynowania wody opadowej, pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Zebrana w zbiorniku, może posłużyć do podlewania trawnika, roślin, krzewów czy warzyw. Możesz wykorzystać ją również do mycia samochodu lub tarasu. Gromadzenie oraz używanie na co dzień wody deszczowej jest przyjazne dla środowiska, ponieważ ogranicza wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej. Co więcej, pozwala na zmniejszenie rachunków za zużycie wody. Dodatkowo, w zbiorniku można zamontować pompę, która znacznie ułatwi korzystanie ze zgromadzonej wody. Zbiornik na wodę deszczową TUR można stosować zarówno jako model podziemny, jak i naziemny.

TUR to monolityczny zbiornik z ożebrowaniem, wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Dzięki właściwościom materiału zbiornik cechuje wysoka trwałość i wytrzymałość. Ten model charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami – mierzy 780 mm szerokości oraz 2 040 mm długości. Dzięki temu jest łatwy w montażu nawet w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, posiada sito filtrujące, umiejscowione w nadstawce montażowej. Kolejną zaletą tego rodzaju zbiornika są pokrywy wyposażone w zamki, które zabezpieczają go przed dostępem osób nieupoważnionych.

Posadowienie zbiornika

By posadowić zbiornik na większej głębokości, istnieje możliwość dokupienia nadstawek o wysokości 20 cm oraz 40 cm. Maksymalny poziom zamontowania zbiornika w gruncie wynosi 40 cm, licząc od poziomu pokrywy. Przy posadowieniu zbiornika należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości, które wynoszą: 2 m od granicy działki sąsiedniej oraz minimum 3 m od zabudowań. Jeżeli w pobliżu zbiornika nie znajduje się kanalizacja deszczowa, należy wykonać tzw. przelew awaryjny, który służy do rozsączenia nadmiaru niewykorzystanej wody. Rozsączenie mona wykonać za pomocą drenażu, studni chłonnej lub tuneli rozsączających.

Zbiornik posiada aktualną krajową ocenę techniczną oraz świadectwo jakości.

Potrzebujesz większego modelu? Koniecznie sprawdź nasze zbiorniki z rodziny RAIN o pojemności 2000 L lub 2500 L!

Zbiorniki produkowane są w Polce przez firmę z długoletnim doświadczeniem w branży wodno-kanalizacyjnej. Producent udziela 5-letniej gwarancji na zbiornik.

Dane techniczne

Pojemność nominalna [l]

1000

Wysokość całkowita [mm]

1000

Wysokość do wlotu [mm]

770

Wysokość do wylotu [mm]

740

Szerokość [mm]

780

Długość [mm]

2040

Średnica wlotu i wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

315

Średnica zewnętrzna włazu montażowego [mm]

440