Ogrodowy system zbierania deszczówki Basic Flat 3000L

6 199 

Raty od

Cena brutto zawiera 23% podatku VAT

Zbiornik do Programu Moja Woda

  • zbiornik o pojemności 3000L
  • puszka poboru wody
  • pompa Multi Diver 1000 Evo
  • gwarancja na zbiornik 10 lat
  • możliwość bezpłatnego odbioru z magazynu w Łomży (18-400) oraz magazynu w Czeladzi (41-253)
  • dostawa kurierska na terenie całej Polski

Produkt jest niedostępny

Product details

OGRODOWY SYSTEM ZBIERANIA DESZCZÓWKI BASIC FLAT 3000 L

Ogrodowy system zbierania deszczówki na bazie zbiornika Basic Flat służy do gromadzenia oraz magazynowania wody opadowej, pochodzącej z dachów budynków jednorodzinnych. Dzięki zastosowaniu zbiorników, oszczędzamy wodę wodociągową, co pozwala na zmniejszenie rachunków za wodę oraz pomaga chronić środowisko. W skład zestawu wchodzą: zbiornik Basic Flat o pojemności 3000 L, puszka poboru wody oraz pompa Multi Diver 1000 Evo. Zbiornik płaski wykonany został z wysokiej jakości polietylenu PEHD przy użyciu nowoczesnej metody wytłaczania z rozdmuchem. Jest to monolityczny, ożebrowany model, który dzięki swej konstrukcji odporny jest na zgniecenia. Posiada następujące wymiary: 2 100 mm szerokości, 2 450 mm długości oraz 1 400 mm wysokości. Zbiornik w wersji podstawowej wyposażamy w dospawaną, zieloną nadbudowę o wysokości 35 cm. Znajduje się tam wlot o średnicy 110 mm oraz króciec techniczny o średnicy 110. Dodatkowo nadbudowa posiada przelew awaryjny wraz z syfonem, zabezpieczającym przed wtargnięciem gryzoni. Ponadto, posiada zakręcaną pokrywę w kolorze zielonym oraz filtr koszowy. Jego zadaniem jest zbieranie zanieczyszczeń mogących przedostać się do wewnątrz, np. liści.  Aby posadowić zbiornik na większej głębokości można dokupić nadstawkę o wysokości 35 cm. Pokrywę zbiornika zakręca się, dzięki czemu osób nieupoważnione nie mają do niego dostępu. Pokrywę zbiornika można wymienić na pokrywę z punktem poboru wody. Dzięki wymianie pokrywy z zestawu zostaje usunięta puszka – skrzynka poboru wody, która już nie jest potrzebna. Jej zadanie spełni punkt poboru wody w pokrywie. Pokrywa ma otwieraną klapkę i jest wyposażona w zawór 3/4 cala, do którego można podłączyć z jednej strony wąż do podlewania a z drugiej strony pompę.

Praca pompy automatycznej

System posiada również w pompę automatyczną Multi Diver 1000 Evo. Pompa posiada elektroniczny włącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu wody, a także zawór zwrotny. Wszystkie te elementy w pełni zabezpieczają pompę przed suchobiegiem. Zastosowana elektronika steruje pracą pompy. Wbudowany czujnik przepływu wody włącza pompę, gdy wyczuje pobór wody. W momencie gdy woda przestaje być pobierana, wzrasta ciśnienie i wbudowany włącznik ciśnieniowy po kilku sekundach automatycznie wyłącza pompę. Gdy pompa nie pracuje, wbudowany w nią zawór zwrotny utrzymuje ciśnienie w pompie. Dopiero w momencie spadku ciśnienia poniżej 2,6 bar (przy poborze wody) pompa automatycznie wyłączy się. Pompa tego typu posiada funkcję wyłączenia przy zbyt częstym jej załączaniu. Puszkę poboru wody należy połączyć z pompą zamontowaną w zbiorniku. Dzięki temu, po podłączeniu węża ogrodowego do puszki oraz odkręceniu zaworu, możliwe jest podlewanie ogrodu. Szczegółowe informacje dotyczące pompy dostępne są tutaj.

Jeżeli poszukujesz systemu o większej pojemności, koniecznie sprawdź model DropWater 4000 L. Potrzebujesz czegoś mniejszego? DropWater 2000 L będzie idealny! Zbiorniki objęte są 10-letnią gwarancją, zaś pompa 2-letnią. Producentami urządzeń są polskie firmy.

Dane techniczne

Pojemność [L]

Wysokość do krawędzi włazu [mm]

1430

Wysokość do wlotu [mm]

1080

Wysokość do wylotu [mm]

710

Szerokość [mm]

2100

Długość [mm]

2450

Średnica wlotu i wylotu [mm]

110

Średnica zewnętrzna włazu rewizyjnego [mm]

700

Konfiguracja

Zestaw z wyposażeniem

Waga [kg]

130

Może spodoba się również…